Zelenáči míří do Indie

Indie. Tak ta určitě ne! V řece jim tam plavou mrtvoly. Život tam nemá žádnou cenu. A záchody? Na to nechci ani myslet. Vždy jsem jezdila do zemí, kde jsou „pěkné“ záchody.

Po dlouhém vnitřním boji míříme do indického Himálaje. Chceme poznat další střípek naší ZEMĚ, setkat se s lidmi, kteří odešli z Tibetu, a podpořit naší troškou boj za lidská práva.

Tahle cesta asi nebude žádná procházka. Budeme se pohybovat ve výšce 3 500 až 5 000 m n. m. Již několik měsíců se pečlivě připravujeme.

Co už máme?

• indická víza
  • cestovatelské pojištění (Pojišťovna VZP, po dlouhém rozhodování jsme vzali balíček OPTIMAL pro SICHR)
  • očkování (žloutenka A, B, tyfus, tetanus a meningokok)
  • lékárničku
  • informace o vysokohorské nemoci
  • kompas
  • stan – Loap – dvoukiláč
  • co nejlehčí vybavení
  • nervy na pochodu

Mapy, jídlo a kondičku ??? vše nabereme po cestěJ Já sice každý den cvičím, ale zdali obstojí naše těla a mysl v takové výšce, to teprve zjistíme.

Takhle začíná náš cestovatelský deník.

ZEMĚ Romana Chalupová a David Najbrt

Předchozí deník

Romana a David jsou cestovatelé, pojištěnci VZP a členové Klubu pevného zdraví. Proto nás potěšilo, když nám nabídli, že se s námi podělí o svoje zážitky z jejich další cesty – tentokrát vyráží do Indie. Říkají si Zelenáči, ale co se týká jejich dobrodružných výletů – v tomto ohledu rozhodně žádnými nováčky nejsou.

Romana Chalupová a David Najbrt jsou výtvarní fotografové a cestovatelé, kteří vytvořili projekt s názvem ZEMĚ. Tento projekt propojuje outdoorové aktivity s bojem za lidská práva. Na svých cestách připravují fotografické soubory a knihy.

Před jejich odletem do Dillí nám přišla první zpráva. Hned jak najdou při svých cestách po Indii připojení na wi-fi :), začnou se s námi o své první dojmy a zážitky dělit. Tak, a my můžeme jenom doufat, že nepodcenili prevenci, přípravu (pojištěni jsou samozřejmě díky KPZ a PVZP nejlépe jak mohou být) a držíme palce nejen při výstupu na pětitisícovku!

zena_

Návštěva domova české kosmetiky

Nedávno jsme měli možnost navštívit kouzelné místo, kde se vyrábí více než 200 druhů kosmetických přípravků na bázi přírodních látek pro domácí i profesionální péči. Jedná se o českou značku,

zena_