Těhotenství bývá nejbohatším obdobím života ženy a celé její rodiny. Děti jsou naší radostí i starostí po celý život. Na stránkách Klubu pevného zdraví najdete praktické rady a informace, které využijí nejen maminky nebo rodiny s dětmi.

Pro budoucí maminky máme připraveného praktického průvodce dárek pro všechna miminka, která se u VZP narodí. Rodiče ho získají na kterékoli naší pobočce při registraci novorozence.

Průvodce budoucí maminky

Budete maminkou? Gratulujeme!

Aby čekání na miminko bylo co nejpříjemnější, připravila pro vás Všeobecná zdravotní pojišťovna dárek, který vás bude těhotenstvím provázet. Je to praktický průvodce budoucí maminky, v němž najdete informace a rady, které vám pomohou období očekávání lépe a snadněji zvládnout.

Jak dárek získáte?

Přijďte si pro něj na nejbližší pobočku VZP.

Podmínky pro vydání dárku najdete níže.

Vaše VZP

Podmínky pro získání dárku „Průvodce pro budoucí maminky“ (dále jen Průvodce)

• Průvodce je určen pro ženu v jakémkoliv období těhotenství, pojištěnou u VZP ČR.
  • Průvodce je vydáván při osobní návštěvě na klientském pracovišti VZP.
  • Budoucí maminka pro získání Průvodce předkládá na klientském pracovišti VZP svou platnou těhotenskou průkazku.
  • Jedna budoucí maminka obdrží jednoho Průvodce. Získat Průvodce lze pouze jedenkrát za období těhotenství. Pokud budoucí maminka čeká více dětí, neobdrží v průběhu jednoho těhotenství více Průvodců. O Průvodce nelze žádat zpětně po ukončení těhotenství či porodu.
  • Na vydání dárku nevzniká právní nárok a nabídka platí do vyčerpání zásob.
Dárek pro vaše miminko

Přijďte si pro dárek vašemu miminku!

Milí rodiče, gratulujeme vám k narození děťátka. Vážíme si vaší důvěry, a proto dostáváte od VZP malou pozornost, která vám jistě zpříjemní první chvilky s novým členem vaší rodiny. Dárek získáte při registraci vašeho děťátka na pobočce VZP.

Přejeme celé vaší rodině mnoho zdraví a spoustu příjemně strávených dnů!

Vaše VZP

Více o registraci novorozenců ke zdravotní pojišťovně se dozvíte v boxu vpravo.

Víte, že…?

Dítě musí být přihlášeno ke zdravotnímu pojištění do osmi dnů od narození, a to u té zdravotní pojišťovny, u které je v den porodu pojištěna jeho matka. Dítě může přihlásit do registru pojištěnců zákonný zástupce dítěte, vedle zákonného zástupce také jeho opatrovník nebo poručník. Předloží svůj doklad totožnosti a rodný list dítěte (zde je uvedeno jeho rodné číslo). V případě, že do osmi dnů od narození dítěte nebudete mít k dispozici jeho rodný list, je třeba registraci provést co nejdříve po uplynutí této lhůty. Od 1. září 2015 platí, že není-li matka narozeného dítěte účastna veřejného zdravotního pojištění, stává se dnem narození dítě pojištěncem zdravotní pojišťovny, u které je zdravotně pojištěn otec dítěte v den jeho narození. Přihlášení novorozence ke zdravotní pojišťovně je zdarma a je povinné.

POZOR! Dítě je třeba přihlásit osobně, registraci nelze zařídit elektronickou cestou.

Příspěvky pro maminky a děti

Víte, že VZP nabízí příspěvky z programu prevence speciálně určené pro budoucí maminky a děti?

Ucelený přehled příspěvků od VZP najdete na webových stránkách Klubu pevného zdraví.

Víte, že…?

Klub pevného zdraví přináší svým členům výhody v podobě bonusů a slev na služby a produkty u celé řady partnerů. Ať už ráda sportujete, relaxujete či vás zajímá zdravý životní styl, vyberete si slevu podle vás, a to od regionálních nebo celoplošných partnerů. Najdete je na webových stránkách www.klubpevnehozdravi.cz/slevy-u-partneru.

Pokud jste pojištění u VZP a ještě nejste členy Klubu pevného zdraví, můžete se přihlásit jednoduše a on-line. Zabere to jen pár minut!

Nejste pojištěncem VZP? Přihlaste se k nám – zdravotní pojišťovnu můžete změnit k 1. lednu, nebo k 1. červenci. Můžete se přihlásit on-line!

Partneři KPZ

Využijte i širokou nabídku slev služeb a produktů od našich smluvních partnerů. Potřeby pro vás a vaše dítě nabízí naši hlavní partneři např.:

15% sleva na kompletní nabídku vitaminů a doplňků stravy v internetovém obchodě www.terezia.eu

20% sleva na monitory dechu a veškeré výrobky značek Babysense a Tomy

15% sleva na kompletní nabídku e-shopu včetně těhotenské a dětské módy

10 % na zábaly dle Vincenze Priessnitze a na další výrobky v e-shopu www.mamavis.cz

10% sleva na nákup přípravků pod značkou GS na www.gsklub.cz

15% sleva na společenské a dětské hry v e-shopu www.spolecenske-hry.cz