Cestujeme s KPZ

JIHOMORAVSKÝ KRAJ

A opět jsme tu s naším cestovním seriálem, ve kterém KPZ odhaluje krásy ČR a vybízí vás k návštěvě českých krás a také k čerpání výhod, které členové KPZ mají možnost využít u našich regionálních partnerů.

Dnes budeme cestovat na druhou stranu naší republiky, a to do Jihomoravského kraje. Jeho největším městem, a zároveň druhým největším městem ČR, je Brno. Najdete v něm spoustu zajímavých míst a cenných památek jako je například funkcionalistická vila Tugendhat, která patří k architektonickým skvostům. Skvělou volbou na výlet může být i zámek Lednice, který je zařazen do světového dědictví UNESCO. A protože se to v tomto kraji zámky jen hemží, není lehké rozhodování, na který z nich se vydáte. Určitě však nevynechejte zámek Valtice nebo Milotice, jsou opravdovýmipoklady tohoto kraje. Pokud si chcete užít dobrodružství a procházku do kopce, navštivte Kozí Hrádek – Mikulov. Mezi oblíbené hrady patří také Státní Hrad Veveří nebo Hrad Špilberk.

Jestliže nepatříte k fanouškům hradů a zámků, máme pro vás jiné alternativy. Na území Jihomoravského kraje se nachází Národní park Podyjí a dále tři chráněné krajinné oblasti: Bílé Karpaty (částečně leží na území Zlínského kraje), Moravský kras a Pálava. Všechny tyto lokality nabízejí spoustu zajímavostí a krás, které vyzývají k toulkám v každém ročním období.

Pokud se rozhodnete zavítat do Jihomoravského kraje, nezapomeňte na možnost využít skvělé výhody s Klubem pevného zdraví jako například slevu 10 % na pobytové wellness balíčky v hotelu Panorama nebo slevu 5 % na podávané občerstvení v restaurace Rebio.

Šťastnou cestu a výletu zdar! Doufáme, že jestli se rozhodnete cestovat do toho kraje, tak si výlet užijete.