Cestujeme s KPZ

13. 9. 2018

deti2_

JIHOČESKÝ KRAJ

Dnes vám představíme kraj, kde můžete najít nejen pohádkové hrady a zámky, ale i slatinné lázně, rozhledny, pivovary, tajuplné podzemí, zoologické zahrady a hlavně krásnou přírodu – to všechno slibuje nezapomenutelné zážitky. V tomto kraji patří mezi oblíbené kratochvíle také sjíždění řek, návštěvy výtvarných a keramických dílen anebo zajímavá prohlídka zákulisí jaderné elektrárny Temelín. Konec napětí, ano mluvíme o Jihočeském kraji.

Kraj je výbornou volbou pro celou rodinu, jak příjemně a zajímavě trávit volný čas. Ať už v nádherné přírodě nebo při návštěvě architektonických památek, všude na vás čeká spousta zážitků.

Státní zámek Hluboká nad Vltavou je ideálním místem nejen pro zamilované, hledající romantickou atmosféru, ale i pro ty, kteří se zajímají o historii. Architektura tohoto zámku je skutečně dech beroucí. Za chloubu Jihočeského kraje se považuje rovněž Státní hrad a zámek Český Krumlov, který je po právu zapsán mezi památky UNESCO. Za zmínku stojí i Státní zámek Červená Lhota, který na první pohled zaujme svojí červenou barvou.

Jednou z  charakteristik tohoto kraje a výhodou především v horkých letních dnech je nespočet rybníků a vodních ploch, které nabízejí i příjemné koupání. Nejznámějšími jsou třeba Dvořiště, Dehtář, Bezdrev nebo Hejtman.

cyklistika_

Na kole bezpečně a pro zdraví

13. 9. 2018

Horké letní dny, během nichž trávíme volný čas nejraději koupáním, jsou již nenávratně za námi. Příjemné počasí však stále láká k pokračování »

zena_

Tip na výlet

2. 8. 2018

Karlovarský kraj Prázdniny jsou za půlkou a my tu máme pokračování našeho seriálu, který odhaluje krásy našich krajů. Tentokrát Klub pevného zdraví pokračování »

lekar_

I v létě mějte své zdraví pod kontrolou

27. 7. 2018

S VZP preventivně a výhodně Ať už si užíváte dny volna lenošením u bazénu nebo trávíte dovolenou aktivně, snažíte se nemyslet na starosti všedních dnů, pokračování »

Využijte možnosti přihlásit se k VZP.