12. 10. 2018

zena_

LIBERECKÝ KRAJ

Ještě nemáte žádný plán na podzimní víkend? My tu pro vás jeden tip máme. Je to cesta do Libereckého kraje. Jeho nejznámější dominantou, kterou si asi většina z nás při zmínce o tomto kraji vybaví jako první, je Ještěd. My bychom se však rádi zaměřili i na méně známé turistické zastávky. Tento kraj neoplývá velkým množstvím historických památek, ale za to nabízí řadu volnočasových aktivit, které mohou být pro mnoho z vás výborným zpestřením  podzimních víkendových dnů.

Rodiče s neposednými dětmi určitě uvítají libereckou atrakci iQLANDIA. Je to moderní science centrum s planetáriem a stovkami originálních interaktivních exponátů. Svět vědy a techniky, který vás uhrane a nepustí, svět fascinujících experimentů a chytré zábavy. Zažijete tu nefalšovaný kosmonautický výcvik, prožijete ohnivou bouři i tanec blesků, zjistíte, jak funguje lidské tělo i svět kolem nás a dokonce tu můžete potkat i prvního humanoidního robota v ČR.

Druhou oblíbenou atrakcí tohoto kraje je liberecká ZOO. Byla založena už v roce 1919, a tudíž je nejstarší ZOO jak u nás, tak i na Slovensku. Stala se domovem řady vzácných a ohrožených druhů zvířa, takže pokud chcete vidět třeba bílého tygra, určitě si udělejte čas a zoologickou zahradu navštivte.

Další specialitou v nabídce tohoto kraje je První volnočasový EKOPark Liberec. Čeká tu na vás dokonalé sepětí s přírodou, aktivní odpočinek a relaxace. Prioritou EKOParku je nejen trávení volného času s rodinou offline, ale i ekovýchova. Park nabízí všem věkovým kategoriím propojení ekologie, ekonomiky, vzdělávání, kultury, životního prostředí se zdravím člověka, sportem a volnočasovými aktivitami.

Věříme, že do Liberce brzy zamíříte a budete s námi vaše cestovní zážitky sdílet na facebookové stránce KPZ.

Výletu zdar!

lekar_

Vliv ústního zdraví na celkový zdravotní stav organismu

15. 10. 2018

Philips Sonicare je odborníky nejvíce doporučovanou značkou elektrických zubních kartáčků v ČR. A my jsme velice rádi, že je partnerem Klubu pevného zdraví. Rádi bychom vám pokračování »

cyklistika_

4. 10. 2018

PARDUBICKÝ KRAJ Milí výletníci, dnes se hlásíme z Pardubického kraje, domova spousty přírodních pokladů naší země. Většinu území kraje pokračování »

deti2_

13. 9. 2018

JIHOČESKÝ KRAJ Dnes vám představíme kraj, kde můžete najít nejen pohádkové hrady a zámky, ale i slatinné lázně, rozhledny, pivovary, tajuplné podzemí, pokračování »

Využijte možnosti přihlásit se k VZP.