Cestujeme s KPZ

23. 10. 2018

cyklistika_

STŘEDOČESKÝ KRAJ

Středočeský kraj se nachází uprostřed České republiky a tvoří čtrnáct procent z celého jejího území. I díky své rozloze a poloze nabízí Střední Čechy mnoho aktivit pro celou rodinu.

Hrad Křivoklát je jedním z nejstarších českých královských hradů. Oplývá nádhernou okolní přírodou, která patří mezi chráněnou krajinnou oblast UNESCO. Zajímavý je i hrad Kokořín a samozřejmě nesmíme zapomenout na všem známý hrad Karlštejn, v jehož blízkosti je chráněná krajinná oblast Český kras i oblíbený lom Velká Amerika, který je přezdíván Českým Grand Canyonem.

Turistika v tomto kraji je velice rozmanitá. Navíc Středočeský kraj nabízí spoustu zajímavých cyklistických tras, proto se mnozí z návštěvníků s oblibou věnují cykloturistice. Středočeský kraj z cyklistického pohledu lze jednoduše rozdělit na severovýchodní část, která je rovinatá a na jihozápadní, která je spíše hornatá. Všechny trasy v tomto kraji jsou dostupné po železničních tratích a je zde možno cestovat po několika atraktivních a bezpečných trasách, rozdělených podle specifických potřeb a přání různých skupin cyklistické veřejnosti. Například stezka Praha – Klecany je ideální pro rodinný výlet. No kole se můžete podívat i na rozhlednu Čižovka, která je v Českém ráji.

Naším posledním tipem je město Kutná Hora, které leží východně od Prahy a láká návštěvníky na svůj gotický kostel a další zajímavé památky.

Šťastnou cestu, výletu zdar, a nezapomeňte se s námi podělit o vaše zážitky z cest.

Využijte možnosti přihlásit se k VZP.