Již počtvrté jsme generálním partnerem projektu Daruj krev s Českým rozhlasem

1. 6. 2017

daruj_krev_ČRo

Dlouhodobě podporujeme dárcovství krve, pomozte i vy zachraňovat životy!

Projekt Daruj krev s Českým rozhlasem startuje ve čtvrtek 1. června a bude trvat do 19. června 2017.

V minulých letech se projektu za podpory VZP zúčastnilo téměř 2 000 dárců, z toho 750 prvodárců. Přejeme si, aby letos přišlo dárců i prvodárců ještě více.

Tvářemi a ambasadory projektu jsou stejně jako vloni zaměstnanci Českého rozhlasu: moderátoři a redaktoři Zuzana Švejdová, Michael Rozsypal, Stanislav Janalík a letos poprvé také ambasadoři VZPoury úrazům Pavel Bambousek a Zbyněk Švehla. Svou tvář i letos projektu propůjčila Markéta Sádecká, která je violistkou v Symfonickém orchestru Českého rozhlasu. Ambasadoři projektu se snaží motivovat hlavně mladé posluchače, aby darovali krev. Jejich příběhy jim mají pomoci překonat obavy, které většinou odběr krve provázejí, jako je třeba strach z bolesti či nemoci, nebo lenost na odběr krve dojít.

Letos je pro dárce krve opět připravena speciální aplikace propojená s Facebookem a Instagramem, do které mohou společně s ambasadory projektu přispívat fotkami.

Bezpříspěvkové dárce VZP odměňuje příspěvkem až 1 000 korun na nehrazené rehabilitační/rekondiční aktivity lázeňského typu nebo léčivé přípravky a doplňky stravy s obsahem vitaminů a minerálů zakoupené v lékárně. Navíc jim v případě zájmu poskytne 35 dní cestovního pojištění zdarma, nebo zvýhodněnou sazbu ročního pojištění léčebných výloh při opakovaných výjezdech do zahraničí.

Projekt Daruj krev s Českým rozhlasem probíhá ve spolupráci s většinou transfuzních stanic v České republice. Na dárce nečeká žádná zdlouhavá registrace přes složitý formulář. Jednoduše se zaregistruje na www.darujkrev.rozhlas.cz, kde jsou i další informace o projektu.

Záštitu projektu poskytly Ministerstvo zdravotnictví ČR, Světová zdravotnická organizace (WHO), Ústav hematologie a krevní transfuze, Český červený kříž a projektový partner Mattoni.

Popis: \\s99v1ds1\vzp1\MARKETING\Daruj krev_Formáty\daruj_krev_1160x290_bambousek.jpg

cyklistika

Cyklopatroly VZP

11. 9. 2017