Již počtvrté jsme generálním partnerem projektu Daruj krev s Českým rozhlasem

1. 6. 2017

daruj_krev_ČRo

Dlouhodobě podporujeme dárcovství krve, pomozte i vy zachraňovat životy!

Projekt Daruj krev s Českým rozhlasem startuje ve čtvrtek 1. června a bude trvat do 19. června 2017.

V minulých letech se projektu za podpory VZP zúčastnilo téměř 2 000 dárců, z toho 750 prvodárců. Přejeme si, aby letos přišlo dárců i prvodárců ještě více.

Tvářemi a ambasadory projektu jsou stejně jako vloni zaměstnanci Českého rozhlasu: moderátoři a redaktoři Zuzana Švejdová, Michael Rozsypal, Stanislav Janalík a letos poprvé také ambasadoři VZPoury úrazům Pavel Bambousek a Zbyněk Švehla. Svou tvář i letos projektu propůjčila Markéta Sádecká, která je violistkou v Symfonickém orchestru Českého rozhlasu. Ambasadoři projektu se snaží motivovat hlavně mladé posluchače, aby darovali krev. Jejich příběhy jim mají pomoci překonat obavy, které většinou odběr krve provázejí, jako je třeba strach z bolesti či nemoci, nebo lenost na odběr krve dojít.

Letos je pro dárce krve opět připravena speciální aplikace propojená s Facebookem a Instagramem, do které mohou společně s ambasadory projektu přispívat fotkami.

Bezpříspěvkové dárce VZP odměňuje příspěvkem až 1 000 korun na nehrazené rehabilitační/rekondiční aktivity lázeňského typu nebo léčivé přípravky a doplňky stravy s obsahem vitaminů a minerálů zakoupené v lékárně. Navíc jim v případě zájmu poskytne 35 dní cestovního pojištění zdarma, nebo zvýhodněnou sazbu ročního pojištění léčebných výloh při opakovaných výjezdech do zahraničí.

Projekt Daruj krev s Českým rozhlasem probíhá ve spolupráci s většinou transfuzních stanic v České republice. Na dárce nečeká žádná zdlouhavá registrace přes složitý formulář. Jednoduše se zaregistruje na www.darujkrev.rozhlas.cz, kde jsou i další informace o projektu.

Záštitu projektu poskytly Ministerstvo zdravotnictví ČR, Světová zdravotnická organizace (WHO), Ústav hematologie a krevní transfuze, Český červený kříž a projektový partner Mattoni.

Popis: \\s99v1ds1\vzp1\MARKETING\Daruj krev_Formáty\daruj_krev_1160x290_bambousek.jpg


Mohlo by vás zajímat

zdrava_strava_

Změňte svůj jídelníček

8. 6. 2018

Chcete zhubnout a nemáte čas docházet na konzultace k nutričním specialistům? Chtěli byste jídelníček na míru a hubnout z pohodlí domova? Dnes vám přinášíme pokračování »

zena_

Letní tip - jahodový krambl s mandlovou drobenkou

31. 5. 2018

Klub pevného zdraví ve spolupráci s partnerem Country Life vám přináší letní tip na něco dobrého k snědku. Podívejte se na videorecept, kde se dozvíte jak na pokračování »

zdrava_strava2

Jarní tip - toast s pestem z medvědího česneku

16. 4. 2018

Klubu pevného zdraví ve spolupráci s partnerem Country Life vám přináší jarní tip na něco dobrého k snědku Podívejte se na videorecept, kde se dozvíte jak na pokračování »

Nejste členem klubu?

Pokud jste pojištěncem VZP, můžete díky Klubu pevného zdraví získat benefity pro celou rodinu. Využít můžete některou z mnoha atraktivních slev u našich smluvních partnerů. Více o klubu


Jak se stát pojištěncem VZP?

Je to snadné - vyplňte formulář na webu


Kalkulačka příspěvků


 
Informace o klubu

Nenechte si nic utéct