Inhalátory: Jak vybrat ten nejlepší a proč je dobré inhalovat

Dýchání je základem našeho života, ale někdy to může být i pořádný boj. Dýchací obtíže, které způsobuje např. astma, alergie nebo sezonní respirační onemocnění, nám mohou znepříjemnit každodenní aktivity a omezit náš životní styl. Naštěstí existuje moderní a účinná metoda, která může pomoci získat kontrolu nad našimi dýchacími potížemi a vrátit radost z pohybu a plného dýchání – inhalátory.

Inhalátory se staly skvělou zdravotní pomůckou pro prevenci i léčbu, protože umožňují přímý a cílený přísun léčiva přímo do našeho dýchacího systému. Tato moderní technologie umožňuje léčit dýchací problémy rychle a účinně, a to bez nutnosti užívat léky v tabletách nebo sirupech. To oceníte zejména, pokud máte děti, které nechtějí polykat hořké tablety.

Na trhu jsou k dispozici dva typy inhalátorů: kompresorové a ultrazvukové. Oba přístroje nabízí širokou škálu výhod, které svědčí o tom, že inhalátory jsou tím nejlepším řešením. Liší se pouze ve způsobu využití.

• Ultrazvukové inhalátory jsou lehčí, tišší a hodí se pro inhalaci Vincentky, minerálních vod a solných roztoků.
  • Kompresorové inhalátory jsou trochu hlučnější, ale umožňují aplikaci hustých léčiv, kortizonů a sirupů.
inhalátor

Mezi inhalátory najdete i typy vhodné na cesty. Jsou kompaktní, lehké a snadno přenosné, což umožní léčit dýchací potíže kdykoli a kdekoli je to potřeba. Můžete si vzít inhalátor na chatu, na dovolenou nebo dokonce do práce.

A co je nejlepší? Inhalátory jsou velmi efektivní. Díky přímému a cílenému dodání léků do našeho dýchacího systému dosahují rychlých a účinných výsledků. Obyčejné rýmy či kašle se zbavíte do pár dnů a rychleji se vrátíte ke svým oblíbeným činnostem, sportu a pohybu. Ať už trpíte astmatem, alergiemi nebo sezonními problémy, inhalátory jsou spolehlivými společníky, kteří podporují lepší dýchání a návrat k aktivnímu životu.

Neváhejte využít výhod, které inhalátory nabízejí, protože o každý nádech je třeba pečovat.

Členové Klubu pevného zdraví VZP si nyní mohou zakoupit inhalátory LAICA s 25% slevou.

Autor článku: LAICA

Fitshaker

Nejlepší cvičení na břicho

Zeptejte se někoho, se kterou partií svého těla je nejméně spokojený, a pravděpodobně ukáže na břicho. Na co se zaměřit, pokud to svoje chceme zbavit zbytečného tuku, poradí odborníci ze společnosti Fitshaker. Nejlepší cvičení na