Jak pečovat o oční okolí?

Oční okolí je jedna z nejcitlivějších partií těla. Je nutné vybírat šetrné přípravky a šetrným způsobem je i aplikovat. Naštěstí víme jak na to.

Prevence je vždy jednodušší

Kůže není jen nějaká pláštěnka. Je to samostatný orgán, který je schopen si od narození tvořit svůj vlastní krém, takzvaný ochranný kožní film. Vlivem stárnutí a nesprávné péče se ale kožní film tvoří méně a méně. Pokožka je tak sušší, méně elastická a potřebuje více péče.

Aby procesy pokožky, její regenerace, správná obnova a tvorba kolagenu elastinu, začaly opět správně fungovat, musíme si dopomoci kosmetikou. Je důležité a jednodušší vrásky a ochablou pleť řešit včas. Prevence se totiž, stejně jako ve všech případech péče o tělo, vyplatí i u péče o pleť.

Aplikace

Jakékoliv kosmetické přípravky by se měly aplikovat na pleť jemně. Žádné tahání pokožky. Vždy krém aplikujeme pohyby ruky od středu obličeje směrem ven. Podpoříme tak mikrocirkulaci a jemně pokožku masírujeme.

U očních přípravků je aplikace ještě jemnější. Přípravek se nanese pod oko, a pak se jemně prsty vklepává. Mohou to být malé rychlé pohyby (kdo z nás chce v koupelně trávit víc času, než je nezbytně nutné, že?), které bohatě stačí. U očí tedy nikoliv roztírání, ale vklepávání. Stejným stylem nanášíme oční krém pod obočím. Na pohyblivé víčko se kosmetika nenanáší. Pokožka pohyblivého víčka si sama natáhne z okolí, co je potřeba.

RYOR kosmetika

Oční vrásky

Kohoutí stopy - to jsou jedny z nejčastějších mimických vrásek na pleti. Jedná se o vějířky, které se tvoří na vnější straně očí. Pokud jsou od smíchu, dají se považovat téměř za bonus. Pokud od starostí nebo mžourání, chceme spíše, aby zmizely.

Vývoj kosmetických aktivních látek jde velmi rychle dopředu. Jedny z nejmodernějších aktivních látek najdete v Rozjasňujícím očním krému s peptidy. Je neparfemovaný, aby byl vhodný i pro citlivky, a obsahuje dvě aktivní látky, které zajišťují vyhlazení kontur obličeje a zároveň snížení výskytu váčků pod očima. Zpevňuje pokožku a zároveň zlepšuje mikrocirkulaci, což v překladu znamená, že okolí oka působí více rozjasněně, a tedy i mladistvě.

Unavené oči

Dříve problém všech lidí, kteří koukají do počítače. Dnes by se dalo říct, že problém všech lidí, kteří koukají. Téměř všichni máme nějaké zařízení, kterému svítí obrazovka. Pokud tedy cítíte, že vaše oči toho mají dost, zkuste Oční gel. Obsahuje extrakt z aloe vera, světlíku lékařského a zeleného čaje. Když nanesete přípravek na unavené oční okolí, téměř slyšíte, jak si pokožka vydechne.

RYOR kosmetika

Kruhy a váčky pod očima můžou být způsobené různými vlivy včetně genetiky. Obecně se dá ale říct, že se často jedná o nahromadění lymfy pod očima. Je tedy potřeba zlepšit především mikrocirkulaci a zlepšit tok lymfy.

Můžete využít již zmíněný Rozjasňující oční krém s peptidy anebo použít specificky vytvořený produkt Kaviderm – krém pro redukci kruhů a váčků pod očima. Obsahuje extrakty z mořských řas, kyselinu hyaluronovou, avokádový a jojobový olej a další multifunkční aktivní látky.

Velmi doporučujeme spojit aplikaci krému s pitím čaje Lymfodren, který zlepšuje proudění lymfy.

Nezapomeňte, že jako členové/členky Klubu pevného zdraví můžete nakupovat kosmetiku Ryor se slevou 12 %, a to jak na e-shopu, tak ve značkových prodejnách v Praze, Brně, Poděbradech, Liberci a Kyšicích.

Podklady k článku dodala Jana Stránská, obchodní ředitelka společnosti Ryor.

Velikonoce

Přejeme Vám krásné Velikonoce

Velikonoce, jedny z nejvýznamnějších křesťanských svátků, jsou časem radosti, naděje a obnovy. Pro mnoho lidí po celém světě znamenají Velikonoce více než barvení vajíček, pečení beránků, mazanců a pletení pomlázky. Jsou to dny