Jsou chvíle, kdy slyšet méně je více

Cítíte se mrzutí, unavení, nesoustředění, špatně se vám spí? Rádi byste alespoň chvilku nerušeně odpočívali, či v klidu pracovali? Klíčem je utlumení hluku a nepříjemných zvuků, které vám znepříjemňují den. Nepříznivé účinky hluku se projevují nejen nevratným poškozením sluchu, ale také zvýšením hladiny stresových hormonů, vysokým krevním tlakem a poruchami kardiovaskulárního systému. Řešení je snadné - dobře padnoucí ochrana sluchu pro váš každodenní komfort, relaxaci a zdraví.

Pobyt v hlučném prostředí bývá často doslova nesnesitelný. Platí jednoduché pravidlo, čím hlasitější zvuk, tím kratší doba stačí na to, aby došlo k nevratnému poškození sluchu. Zatímco výstřel z pistole v bezprostřední blízkosti může způsobit okamžité poškození, dlouhodobě působící zvuky intenzity fénu na vlasy, či vysavače poškozují sluch postupně, čehož si nemusíte zprvu všimnout. V době, kdy zpozorujete změny ve vašem sluchu, může být již 30 % až 50 % vláskových buněk ucha nezbytných pro poslech nenávratně zničeno.

Trvalé poškození sluchu následně vede k sociální izolaci, která má negativní účinky zejména na naše duševní zdraví a je pro většinu z nás neúnosná. Účinná ochrana sluchu by proto měla být samozřejmostí jak v hlučném pracovním prostředí, tak při volnočasových aktivitách – např. návštěvě koncertů, hlučných sportovních utkáních, práci na zahradě, kutilství, motosportu.

REJA ochrana sluchu

Klid pro nerušenou práci či odpočinek

Pokud pracujete ve sdílené kanceláři nebo z domova, jistě se setkáváte s rušivými zvuky, které vám brání soustředit se a zhoršují váš pracovní výkon. Možná proto hledáte řešení, jak se před nimi ochránit a zajistit si tak klid pro nerušenou práci. Moderní ochrana sluchu stvořená k tomuto účelu zajistí odfiltrování nežádoucích ruchů při zachování srozumitelnosti řeči, abyste nadále mohli komunikovat s kolegy v pracovním procesu.

A jestliže vás po únavném pracovním dni nenechá spát hluk velkoměsta, či neomalený soused, i pro tuto situaci se najde řešení. Ochrana sluchu navržená speciálně pro klidný spánek.

REJA ochrana sluchu

Zdravý sluch je součástí zdravého životního stylu

I když to zní paradoxně, slyšet méně je někdy více. Pečujte o svůj sluch. Slyšet méně hluku znamená zachovat si lepší schopnost slyšet a rozumět v situacích, které jsou pro nás v profesním i rodinném životě klíčové, a chránit se před vznikem tinnitu - soustavného pískání v uších, jež je často spjato s poškozením sluchu.

I bez zařízení na měření hlasitosti zvuku obvykle poznáte, zda je hluk kolem vás příliš hlasitý. Pokud musíte křičet, aby vás bylo slyšet, nebo si navzájem nerozumíte ani na vzdálenost dvou metrů, zvuk je příliš hlasitý a poškozuje váš sluch.

Ochranu sluchu by měli zvážit všichni, kteří:

• pracují krátkodobě nebo dlouhodobě v hlučném prostředí,
  • obsluhují hlučná zařízení, jako je např. sekačka na trávu, motorová pila, bruska, drtič větví apod.,
  • se aktivně nebo z pohledu diváků účastní hudebních koncertů nebo sportovních akcí, zejména motoristických sportů, střelby apod.,
  • hledají klid pro soustředění či odpočinek.

Nezapomeňte, ztráta sluchu způsobená v důsledku hluku je jediný typ poškození sluchu, kterému lze správnou prevencí zcela předejít. Produkty, kterými můžete chránit svůj sluch, najdete zde.

Všichni členové Klubu pevného zdraví mohou využít slevu 200 Kč při koupi chráničů sluchů a také slevu 10 % na vybrané čisticí prostředky pro sluchadla.

Podklady k článku dodal Ing. Pavel Strnad ze společnosti Reja s.r.o.

Fitshaker

Nejlepší cvičení na břicho

Zeptejte se někoho, se kterou partií svého těla je nejméně spokojený, a pravděpodobně ukáže na břicho. Na co se zaměřit, pokud to svoje chceme zbavit zbytečného tuku, poradí odborníci ze společnosti Fitshaker. Nejlepší cvičení na