Migréna a bolest hlavy: příznaky, příčiny a úleva od bolesti

Trápí vás migrény? Stále nevíte, jak si od nich pomoci či alespoň zmírnit intenzivní bolest hlavy? Možná i vám může pomoci zábal podle Vincenze Priessnitze.

Migréna je neurologické onemocnění, které se projevuje silnou bolestí hlavy. Příznaky migrény mohou zahrnovat pulzující bolest, citlivost na světlo a zvuk, nevolnost a zvracení. Migréna se často vyskytuje opakovaně a může trvat několik hodin až několik dní. Je důležité správně rozpoznat migrénu a vyhledat vhodnou léčbu.

Příčiny bolesti hlavy

Bolest hlavy je častým problémem, který může být způsoben různými faktory. Mezi běžné příčiny patří napětí, stres, nevhodné držení těla, nedostatek spánku a dehydratace. Migréna se liší od obyčejné bolesti hlavy, ačkoli přesné příčiny migrény nejsou zcela jasné. Genetika a prostředí ovšem hrají s největší pravděpodobností významnou roli v jejím rozvoji.

Úleva od migrény

Existuje několik způsobů, jak si ulevit od migrény a bolesti hlavy. Techniky relaxace jako například hluboké dýchání a meditace mohou pomoci uvolnit napětí a snížit intenzitu bolesti. Pravidelný spánek, dostatečný příjem vody a vyhýbání se spouštěčům migrény také mohou pomoci. Někteří lidé důvěřují lékům proti bolesti, jako jsou paracetamol nebo nesteroidní protizánětlivé léky.

Priessnitzovy zábaly na bolest hlavy

Priessnitzovy zábaly

Jedním z alternativních přístupů k úlevě od migrény jsou Priessnitzovy zábaly. Tyto zábaly se provádějí pomocí studených a teplých obkladů postiženého místa. Zatímco studené obklady pomáhají snížit zánět a otoky, teplé obklady zase uvolňují svalové napětí. Pokud vás tedy trápí migréna a s ní související bolesti, mohla by vám pomoci Priessnitzova zábalová čelenka od Mamavis.cz. Čelenka je navržena tak, aby poskytovala víceúčelovou úlevu od bolesti. Působí pozitivně nejen při migrénách, ale také při počínající demenci, poruchách spánku, závratích a bolesti zubů. Teplý suchý zábal lze také použít při zánětu nosních dutin a bolesti ucha. Priessnitzův zábal by se měl na migrénu a bolest hlavy používat ve studené formě.

Při použití Priessnitzových zábalů je důležité dodržovat správné postupy a konzultovat s lékařem.

Společnost Mamavis nabízí zábaly se slevou 10 % pro členy Klubu pevného zdraví VZP.

Autor článku: Mamavis

Fitshaker

Nejlepší cvičení na břicho

Zeptejte se někoho, se kterou partií svého těla je nejméně spokojený, a pravděpodobně ukáže na břicho. Na co se zaměřit, pokud to svoje chceme zbavit zbytečného tuku, poradí odborníci ze společnosti Fitshaker. Nejlepší cvičení na