Na dentální hygienu jde dalších 30 milionů, příspěvek se bude vyplácet do vyčerpání limitu

Správní rada VZP ČR na svém jednání 29. 2. 2016 už podruhé od začátku roku navýšila rozpočet, z něhož jsou klientům VZP vypláceny příspěvky na dentální hygienu. Po původním navýšení, kdy se 25. 1. 2016 rozpočet zvýšil z původních 6 na 20 milionů korun, nyní správní rada přidala dalších 30 milionů. Důvodem je enormní zájem pojištěnců o čerpání tohoto benefitu. Celkem tedy VZP ČR vyčlenila na příspěvky na dentální hygienu 50 milionů korun. Na jejich čerpání mají nárok všichni klienti VZP, kteří jsou členy Klubu pevného zdraví a splňují stanovené podmínky. Vyplácení příspěvků potrvá do vyčerpání stanoveného rozpočtu.