Nezanedbávejte svou váhu a zažívání

Nadváhou či obezitou trpí v Evropě více než polovina dospělých. Většina z nich pak na následky těchto civilizačních chorob umírá. Oddělení gastroenterologie v Institutu Asklepion má široký záběr v oblasti prevence, léčby zažívacího traktu i hubnutí.

Důsledky a rizika obezity

Obezita není pouze kosmetický problém, ale může vést k řadě závažných zdravotních komplikací. Mezi nejčastější patří:

• Kardiovaskulární nemoci: vysoký krevní tlak, srdeční onemocnění a mrtvice jsou častější u lidí s obezitou.
  • Diabetes 2. typu: obezita je hlavním rizikovým faktorem pro vznik tohoto typu diabetu.
  • Poruchy kloubů a kostí: nadměrná hmotnost zvyšuje zátěž na klouby a může vést k osteoartritidě.
  • Dýchací problémy: obezita může způsobit nebo zhoršit stav jako je astma nebo spánková apnoe.
hubnutí

Hubnutí pomocí žaludečního balonku nyní se slevou

Hubnutí pomocí žaludečního balonku je bez operace i bez jojo efektu a jde o spolehlivou metodu i v případě, že jiné selhaly. Hodí se pro všechny motivované lidi s BMI nad 27. Podle poslední studie zhubli klienti s žaludečním balonkem až 23 kg za rok.

Omezení způsobená obezitou

Obezita může významně omezit každodenní život člověka. Kromě fyzických omezení, jako je snížená mobilita a obtíže s vykonáváním běžných aktivit, může vést i k psychickým problémům, např. nízkému sebevědomí a depresivním stavům.

Prevence obezity a zlepšení zažívání může zahrnovat:

• Důraz na vyváženou stravu, tedy zejména omezení příjmu nezdravých tuků, cukrů a přidání čerstvé zeleniny a ovoce do jídelníčku.
  • Pravidelný pohyb, který je pro udržení zdravé hmotnosti a celkového zdraví klíčový.
  • Důležitým faktorem je i dostatek kvalitního spánku, který má význam pro hormonální rovnováhu, jež ovlivňuje chuť k jídlu. Ke zlepšení a ozdravění stravovacích návyků pomáhá také omezení stresu.

Nechte se vyšetřit a řešte své problémy, dokud je čas

V Asklepionu – Institutu klinické a estetické medicíny provádějí veškerá gastroenterologická vyšetření: endoskopická a proktologická, vyšetření tlustého střeva, rektoskopie, anoskopie ad. Nejvyhledávanějšími jsou pak zákroky vedoucí k redukci hmotnosti pomocí žaludečního balonku.

Členové Klubu pevného zdraví mohou v Institutu Asklepion využít slevu až 20 % na chirurgii, dermatologii, kosmetické i další vyšetření.

Autor článku: Institut Asklepion

Fitshaker

Nejlepší cvičení na břicho

Zeptejte se někoho, se kterou partií svého těla je nejméně spokojený, a pravděpodobně ukáže na břicho. Na co se zaměřit, pokud to svoje chceme zbavit zbytečného tuku, poradí odborníci ze společnosti Fitshaker. Nejlepší cvičení na