Ochrana zraku při práci na počítači

Mnozí z nás tráví denně mnoho hodin pohledem na obrazovku monitoru. Pro naše oči je to velmi náročná práce, a proto je třeba je chránit před škodlivými účinky spojenými s modrým zářením obrazovky.

Co je modré světlo

Modré světlo je součástí přirozeného světelného spektra. Díky němu jsme během dne bdělí. Samo o sobě škodlivé není, ale současný způsob života sebou přinesl používání mnoha zařízení, které toto světlo vyzařují.

Pohled na obrazovky mobilních telefonů, tabletů a počítačů unavuje a dráždí naše oči. Setkáváme se i s odborným názvem – digitální únava zraku. Ta se projevuje únavou a zarudnutím očí, provázeným i lehkou bolestí hlavy a zhoršeným usínáním. Pokud si pořídíte brýle s filtrem modrého světla, bude to mít pozitivní dopad na vaše zdraví.

Brýle pro práci na počítači vám mohou pomoci

• ochránit zrak před modrým zářením PC obrazovek i LED zářivek,
  • předejít bolestem hlavy způsobených únavou očí,
  • minimalizovat nežádoucí oslnění a odlesky na displeji pomocí antireflexních filtrů,
  • zvýšit kontrast a ostrost detailů,
  • zmírnit pocit suchého oka a předejít vzniku syndromu suchého oka,
  • zlepšit biorytmus, tedy zkvalitnit spánek a díky optimálnímu vidění i přispět k uvolněnému držení hlavy a těla.

Brýle pro práci na počítači jsou určené pro ty, kteří většinu času pracují na počítači a potřebují si zajistit potřebné pohodlí a ochránit zrak. S počítačovými brýlemi se vám bude na počítači pracovat lépe, rychleji a bez zbytečného namáhání očí. Je vhodné je používat i tehdy, když nepotřebujete dioptrické brýle.

První Optika

Skla s PC filtrem

Skla s tímto filtrem blokují až 25 % škodlivého modrého světla a doporučujeme je používat tehdy, když sledujete monitor nebo displej delší dobu. Tyto brýle si můžete vyzkoušet v různém provedení na všech pobočkách První Optiky, kde si vyzkoušíte i rámečky v různých tvarech i barvách. Tyto brýle vám budou sedět a stanou se nejen vaším pomocníkem, ale i stylovým doplňkem.

Brýle pro práci na PC mají kompletní ochranu, tj. tvrzená skla, antireflexní úpravu, úpravu proti mastnotě a špíně, a jsou vybaveny snadno čistitelnou vrstvou.

Náš tip

Členové Klubu pevného zdraví VZP získají na pobočkách První Optiky slevu 30 % na nákup kompletních dioptrických brýlí, ale také na brýle se skly s filtrem modrého světla .

Autor článku: První Optika

Fitshaker

Nejlepší cvičení na břicho

Zeptejte se někoho, se kterou partií svého těla je nejméně spokojený, a pravděpodobně ukáže na břicho. Na co se zaměřit, pokud to svoje chceme zbavit zbytečného tuku, poradí odborníci ze společnosti Fitshaker. Nejlepší cvičení na