Očkovací maraton překonal očekávání, pro vakcínu si přišlo do Uffa 2016 lidí

Město Trutnov ve spolupráci s mobilním očkovacím týmem trutnovské nemocnice a VZP uspořádali od pátku 10. 12. do neděle 12. 12. akci Očkovací maraton, jejímž cílem bylo očkovat plných 50 hodin v kuse. Pro vakcínu proti covidu-19 si nakonec přišlo rekordních 2016 lidí.

Hlavním cílem bylo naočkovat jak všechny zájemce o třetí dávku, tak oslovit i ty, kteří se zatím očkovat nenechali. Předpoklad 1500 naočkovaných byl překročen o více než 500. V pátek dorazilo do Uffa 377 lidí, v sobotu byl zájem nejvyšší, a to 948 lidí, a v neděli jich přišlo 691. U převážné většiny zájemců šlo o třetí dávku, první vakcínu si nechalo aplikovat několik desítek lidí.

Na očkovacím maratonu, který umožnil lidem získat vakcínu dřív, bez čekání a registrace, se podílelo 30 zdravotníků a lékařů. „Chtěl bych poděkovat Oblastní nemocnici Trutnov, a.s., očkovacímu týmu a všem dalším, kteří se na akci podíleli, za její bezproblémovou organizaci,“ uvedl ředitel Regionální pobočky Hradec Králové Ing. Michal Provazník.

Mohlo by vás zajímat

pozor_

Jak požádat o příspěvek v době epidemie COVID-19?

I když jsou pobočky VZP dočasně uzavřeny, naši klienti o příspěvky z fondu prevence nepřijdou. Žádosti je možno podat elektronicky. O příspěvek z fondu prevence je možné žádat elektronicky přes e-mailovou adresu vaší pobočky, která byla mimo jiné dočasně