Odpočiňte si v Lázních Libverda v Jizerských horách

Lázně Libverda jsou vhodným místem pro odpočinek a zotavení v krásné přírodě severních Čech, v Jizerských horách. Okolní kopce, lesy a klima příznivě působí na lidské zdraví.

Lázně se specializují na léčbu pohybového ústrojí, kardiologické, onkologické a neurologické nemoci, pomáhají pacientům s respiračními obtížemi. Při léčebných procedurách se využívají přírodní zdroje, což jsou zdejší minerální prameny, dále rašelinové zábaly a léčivé byliny.

Kromě léčby je Spa Resort Libverda ideálním místem pro relaxaci. Návštěvníci mohou využít wellness služeb, jako jsou sauny, bazén a masáže. Přímo v historických lázeňských domech se nacházejí moderní wellness centra. K vybavení patří také finská a parní sauna, osvětlený Kneippův chodník a vyhřívaná lavice pro odpočinek. V horní části budovy jsou nabízeny uhličité koupele, masáže, parafínové nátěry.

Vybírejte ze stovky procedur

Základní léčebnou procedurou je uhličitá koupel. Oxid uhličitý se vstřebává přes kůži do krevního oběhu a je nejlepším přírodním prostředkem k rozšiřování cév. Po sérii koupelí dochází ke zlepšení prokrvení a okysličení všech tkání, k poklesu a stabilizaci zvýšeného tlaku krve, k úpravě výměny látkové a vyplavování jejích produktů. Okamžitým efektem je odstranění zvýšeného svalového napětí a celkové osvěžení organismu.

Lázně Libverda

Oxygenoterapie je léčba pomocí inhalace zvlhčeného kyslíku. Význam inhalace koncentrovaného kyslíku spočívá ve zpomalení procesu tělesného a duševního stárnutí, působí příznivě na psychiku a zvyšuje psychickou odolnost, posiluje imunitní systém při infekcích a oslabení organismu, zlepšuje energetický stav organismu a fyzickou kapacitu.

Královské rituály pro náročné

Lázně Libverda

Jedná se o nejdelší a nejvíce komplexní procedury, které si může návštěvník dopřát. Procedura nabízí vše, co tělu i mysli udělá dobře. Po intenzivním peelingu následuje relaxační koupel okrášlená lístky růží, po které se host může těšit na masáž a závěrečný zábal. Po ošetření je pokožka viditelně omlazená. U rituálů je pro dokonalý prožitek ke koupeli podávána sklenka sektu a Kristiánův pramen.

Libverdské lázně jsou také ideálním místem pro turisty a milovníky přírody. V okolí resortu se nachází mnoho turistických tras a cyklostezek včetně vyhlášeného Singltreku pod Smrkem. V zimě se lyžuje v nedalekém skiareálu.

Pro milovníky kultury se v lázních konají v průběhu roku různé akce, jako jsou koncerty, výstavy, výlety do okolí, návštěva divadla v Liberci atd. V květnu se také vždy slavnostně zahajuje lázeňská sezona.

Lázně Libverda ubytovávají své hosty v šesti hotelích i přímo v historických lázeňských domech, kde panuje autentická atmosféra.

Pro členy Klubu pevného zdraví je připravena sleva 10 % na pobytové balíčky.

Autor článku: Lázně Libverda, a. s.

Velikonoce

Přejeme Vám krásné Velikonoce

Velikonoce, jedny z nejvýznamnějších křesťanských svátků, jsou časem radosti, naděje a obnovy. Pro mnoho lidí po celém světě znamenají Velikonoce více než barvení vajíček, pečení beránků, mazanců a pletení pomlázky. Jsou to dny