Pardubický park Na Špici ožije sportem už sedmý rok po sobě

Olympijské i neolympijské, populární či nepopulární, velké nebo malé. Sporty nejrůznějšího typu si budou moci vyzkoušet návštěvníci pardubického parku Na Špici od 6. do 14. srpna.

Akce Sportovní park Pardubice se koná už od roku 2017, kdy navázala na úspěšný olympijský park v průběhu olympiády v Riu de Janeiro (2016). Letos se představí více než 70 sportovních klubů a děti si na základě hrací karty mohou vyzkoušet jednotlivé disciplíny. Pokud v jeden den absolvují všechna stanoviště, dostanou diplom a medaili.

Kromě sportovních zážitků je na každý den připraven také bohatý doprovodný program. Nechybí divadélko pro děti, přeběh Labe přes pontony suchou nohou a představí se integrovaný záchranný systém. Dorazí i významné sportovní osobnosti – basketbalisté Tomáš Satoranský, Vít Krejčí a Jan Veselý, judista Lukáš Krpálek nebo vodní slalomář Jiří Prskavec.

V parku na soutoku Labe a Chrudimky se v sobotu 6. srpna představí také Všeobecná zdravotní pojišťovna. Zástupci VZP seznámí zájemce s aplikací Moje VZP a s příspěvky pro letošní rok. Společnost Změň svůj Svět, partner Klubu pevného zdraví, nabídne návštěvníkům bezplatné zjištění tělesných hodnot včetně konzultace naměřených výsledků. Pro děti je připravena hrací zóna, ve které si vyzkouší svou zručnost.

FOKUS optik vyšetření zraku

Měření zraku zdarma pro pojištěnce VZP

Od 1. března 2024 si mohou pojištěnci Všeobecné zdravotní pojišťovny ČR starší 15 let nechat změřit zrak zcela zdarma ve všech optikách FOKUS. Pro vyšší komfort je možné si vyšetření zraku rezervovat

cyklisti