Pardubický park Na Špici ožije sportem už sedmý rok po sobě

Olympijské i neolympijské, populární či nepopulární, velké nebo malé. Sporty nejrůznějšího typu si budou moci vyzkoušet návštěvníci pardubického parku Na Špici od 6. do 14. srpna.

Akce Sportovní park Pardubice se koná už od roku 2017, kdy navázala na úspěšný olympijský park v průběhu olympiády v Riu de Janeiro (2016). Letos se představí více než 70 sportovních klubů a děti si na základě hrací karty mohou vyzkoušet jednotlivé disciplíny. Pokud v jeden den absolvují všechna stanoviště, dostanou diplom a medaili.

Kromě sportovních zážitků je na každý den připraven také bohatý doprovodný program. Nechybí divadélko pro děti, přeběh Labe přes pontony suchou nohou a představí se integrovaný záchranný systém. Dorazí i významné sportovní osobnosti – basketbalisté Tomáš Satoranský, Vít Krejčí a Jan Veselý, judista Lukáš Krpálek nebo vodní slalomář Jiří Prskavec. 

V parku na soutoku Labe a Chrudimky se v sobotu 6. srpna představí také Všeobecná zdravotní pojišťovna. Zástupci VZP seznámí zájemce s aplikací Moje VZP a s příspěvky pro letošní rok. Společnost Změň svůj Svět, partner Klubu pevného zdraví, nabídne návštěvníkům bezplatné zjištění tělesných hodnot včetně konzultace naměřených výsledků. Pro děti je připravena hrací zóna, ve které si vyzkouší svou zručnost.

Mohlo by vás zajímat

Dárci krve

Zachraň život aneb Proč se stát dárcem krve

V úterý 13. září 2022 proběhne v Rokycanech akce s názvem „Zachraň život aneb Proč se stát dárcem krve“. Transfuzní oddělení Rokycanské nemocnice trvale hledá nové pravidelné dárce krve. I když totiž nemocnice eviduje

senior

Oslava dne seniorů v Hradci Králové

Na první říjnový den připadá každoročně Mezinárodní den seniorů. V Hradci Králové se oslavy uskuteční již ve čtvrtek 15. září na Pivovarském náměstí od 12.00 do 17 hodin. Jako poděkování za celoživotní

zdravi_

Život srdcem 2022 – sportem pro charitu

V sobotu 10. září se uskuteční ve Dvoře Králové nad Labem a v areálu Štěrbovy vily u přehrady Les Království 8. ročník charitativního pochodu Život srdcem. Start čtyřkilometrové trati je v 10.00 u DDM Jednička (ul. Spojených národů 1620)