Pohyb jako klíč ke zdraví: proč má smysl cvičit

Představte si, že máte k dispozici lék, který může zlepšit vaši náladu, zvýšit vaši energii, snížit riziko chronických onemocnění a podpořit vaši dlouhověkost. Navíc je levný a nemá vedlejší účinky. Tímto „lékem“ je pravidelný pohyb a cvičení. Zvýšená fyzická aktivita nejenže posiluje svaly a zlepšuje kondici, ale má také pozitivní vliv na duševní zdraví a celkovou pohodu.

Především ženy středního věku jsou často plně zaměstnány nejen svou prací, ale také domácností a péčí o rodinu. Častokrát i péčí o stárnoucí rodiče. Čas na sebe a zdraví někdy padá až na poslední místo. Přitom právě vhodný pohyb je důležitější než kdy jindy.

Cvičení není jen o ztrátě váhy nebo získání svalů, je to o celkovém zdraví a pohodě. Následuje 5 dobrých důvodů, proč by cvičení mělo být neodmyslitelnou součástí vašeho života:

Zdravé srdce a silné kosti

Pravidelné cvičení pomáhá udržovat srdce v kondici. Zvyšuje pružnost cév, snižuje krevní tlak a hladinu cholesterolu, což přispívá ke snížení rizika srdečních chorob. Cvičení s (vlastní) vahou pomáhá udržet kosti silné a předcházet osteoporóze, která často postihuje ženy po menopauze.

Ideální hmotnost a správná funkce metabolismu

Cvičení je klíčovým faktorem při udržování zdravé hmotnosti. Kombinace aerobní aktivity a silového tréninku může podporovat spalování kalorií a budování svalové hmoty. To nejenže pomáhá při kontrole hmotnosti, ale také stimuluje metabolismus, což přináší dlouhodobé benefity pro celkové zdraví.

Contours

Snížení stresu a zlepšení nálady

Emoce pod kontrolou – endorfiny uvolňované během cvičení vám mohou dodat pocit štěstí a pomoci v boji proti depresi a úzkosti. Je také dokázané, že cvičení zvyšuje produkci látek, které podporují růst nervových buněk a zlepšují paměť a schopnost učení.

Podpora vaší imunity a celkového zdraví

Pravidelná fyzická aktivita podporuje imunitní systém, což může snížit riziko onemocnění. Cvičení stimuluje cirkulaci krve a posiluje imunitní buňky, které pak lépe bojují s infekcemi.

Contours Fitness Club – cesta ke zdraví žen bez rozdílu věku a kondice

Pro ty, které hledají podporu při dosahování svých zdravotních nebo fitness cílů, je Contours Fitness Club ideální volbou. Specializovaný koncept pro ženy nabízí širokou škálu cvičebních programů, od kruhového tréninku, skupinových lekcí až po individuální trénink. Contours kombinuje výkonnostní trénink s individuálním přístupem a podporou v příjemném kolektivu a bezpečném prostředí dámského fitness clubu.

Členky Klubu pevného zdraví VZP cvičí v Contours výhodně

Rádi motivujeme k aktivnějšímu životnímu stylu, a proto jsme pro členky Klubu pevného zdraví připravili možnost pořídit si členství až s 15% slevou.

Autor článku: Contours

Fitshaker

Nejlepší cvičení na břicho

Zeptejte se někoho, se kterou partií svého těla je nejméně spokojený, a pravděpodobně ukáže na břicho. Na co se zaměřit, pokud to svoje chceme zbavit zbytečného tuku, poradí odborníci ze společnosti Fitshaker. Nejlepší cvičení na