Priessnitzův zábal - vyzkoušený lidový recept

Dnes jsme si pro vás připravili článek o produktech partnera Klubu pevného zdraví společnosti Mamavis. Jedná se o Priessnitzův zábal, který je lidovým receptem při léčbě bolestí v krku, suchého kašle, horečky, zánětu průdušek, angíny, laryngitidy, faryngitidy a některých dalších onemocnění či příznaků. Avšak společnost Mamavis tento zábal zmodernizovala a zdokonalila a díky tomu je i léčba efektivnější. Rádi bychom vám představili, jak takový zábal vlastně funguje a jak se používá. Členové Klubu pevného zdraví na něj mohou získat 10% slevu.

Priessnitzův zábal se skládá z chladné vlhké látkové vrstvy a suché teplé vrstvy. V moderní době se klasické provedení pozměnilo a začal se používat igelit přes první vlhkou chladnou vrstvu obkladu. Při dlouhotrvající aplikaci zábalu s igelitem však může dojít k zapaření kůže pod obkladem.

Zábaly Mamavis spojují všechny klasické vrstvy, včetně tzv. „vrstvy moderní doby“, tedy igelitu. V zábalech však není klasický igelit, ale hřejivé prodyšné jádro, tudíž se nemusíte bát zapaření kůže.

Pokud použijeme zábal jako klasický Priessnitzův obklad (vnitřní díl namočíme do studené vody, vyždímáme, vložíme zpět do zábalu a přiložíme na postižené místo), dojde ke třem fázím účinku.

• První fází je snížení teploty studeným obkladem, čímž dochází k zúžení cév neboli vazokonstrikci.
  • Při druhé fázi se teplota ustálí a zúžené cévy se postupně rozšiřují.
  • Během třetí fáze se teplota zvyšuje, dochází k přehřátí a cévy se v daném místě rozšiřují, což se nazývá vazodilatace. Důsledkem je aktivní hyperemie – překrvení, které vzniká zvýšeným přítokem krve do dané oblasti.

Díky zvýšenému přítoku krve se na bolavé místo dostávají rychleji buňky imunitního systému a dochází k rychlejšímu uzdravení této části těla.

Vašemu tělu se uleví

Vždy záleží na druhu i délce trvání vašeho problému a na tom, kdy ho začnete léčit a jak často zábal používáte.

Děkujeme společnosti Mamavis za poskytnutí ilustrací a informací.

zdrava_strava_

Jihočeský festival zdraví v Třeboni

V sobotu 22. září se na Masarykově náměstí v Třeboni uskuteční již sedmý ročník Jihočeského festivalu zdraví. Každý rok je festival věnován jinému tématu. Letos má podtitul „Hlava – Mozek – Rozum“.

běh

Rozhledny v pohybu za účasti VZP

Všeobecná zdravotní pojišťovna, jako partner akce, vás zve na seriál běhů Rozhledny v pohybu. Jedná se o 5 různých závodů v okolí rozhleden. Každý závod bude zahrnovat 3 dílčí běhy – kratší běh do vrchu s