Střevotour míří do Chrudimi a Jičína

3. 6. 2015

lékař

Spolek Onkomaják přiveze obří maketu tlustého střeva 4. 6. na Resselovo náměstí v Chrudimi a 24. 6. 2015 na Valdštejnovo náměstí v Jičíně v rámci projektu Střevotour 2015.

Tento spolek pomáhá už šest let onkologicky nemocným pacientům. Projekt Střevotour se zaměřuje především na poskytování informací o možnostech léčby rakoviny tlustého střeva a konečníku, ale také informuje o důležitosti včasného záchytu tohoto onemocnění.

Návštěvníci Střevotour mají možnost projít se modelem tlustého střeva o rozměrech 9 x 4 metry a prohlédnout si, jak vypadá tlusté střevo uvnitř. Uvidí nejen zdravou sliznici, ale také choroby, které tlusté střevo nejčastěji postihují. Nejzávažnější je rakovina tlustého střeva a konečníku.

Maketou provádějí zkušení průvodci – lékaři, zdravotní sestry nebo studenti vyšších ročníků medicíny. Díky tomu jsou lidem poskytovány správné informace a každý návštěvník má možnost klást otázky přímo zdravotníkům, kteří problematiku včasného záchytu a léčby rakoviny tlustého střeva a konečníku ovládají.

Do konce roku 2014 prošlo maketou tlustého střeva již více než 40 tisíc návštěvníků. Odměnou a uznáním práce všech, kteří se na projektu Střevotour podílejí, bylo mezinárodní ocenění European Excellence Awards, které spolek Onkomaják v minulosti obdržel.

Maskotem Střevotour je populární kreslená postava Rudy Pivrnce. Její autor, kreslíř Petr Urban, absolvoval vyšetření tlustého střeva a svoji zkušenost výtvarně ztvárnil v komiksu, který si mohou návštěvníci na místě konání prohlédnout. Další osobností, která Onkomaják dlouhodobě podporuje, je herec Miroslav Etzler.

Maketa tlustého střeva bude k vidění v Chrudimi a Jičíně od 9 do 17 hodin. VZP ČR podpořila projekt v těchto dvou městech.

Ing. Zdeňka Kamenická
Specialistka marketingu a komunikace

Staňte se pojištěncem VZP

Využijte možnosti přihlásit se on-line a vyberte si zdravotní pojišťovnu do 30. 9. 2016.


Nejste členem klubu?

Pokud jste pojištěncem VZP, můžete díky Klubu pevného zdraví získat příspěvky na prevenci pro celou rodinu. Využít můžete také některou z mnoha atraktivních slev u našich smluvních partnerů. Více o klubu


Kalkulačka příspěvků


 
Informace o klubu

Nenechte si nic utéct