Střevotour míří do Chrudimi a Jičína

Spolek Onkomaják přiveze obří maketu tlustého střeva 4. 6. na Resselovo náměstí v Chrudimi a 24. 6. 2015 na Valdštejnovo náměstí v Jičíně v rámci projektu Střevotour 2015.

Tento spolek pomáhá už šest let onkologicky nemocným pacientům. Projekt Střevotour se zaměřuje především na poskytování informací o možnostech léčby rakoviny tlustého střeva a konečníku, ale také informuje o důležitosti včasného záchytu tohoto onemocnění.

Návštěvníci Střevotour mají možnost projít se modelem tlustého střeva o rozměrech 9 x 4 metry a prohlédnout si, jak vypadá tlusté střevo uvnitř. Uvidí nejen zdravou sliznici, ale také choroby, které tlusté střevo nejčastěji postihují. Nejzávažnější je rakovina tlustého střeva a konečníku.

Maketou provádějí zkušení průvodci – lékaři, zdravotní sestry nebo studenti vyšších ročníků medicíny. Díky tomu jsou lidem poskytovány správné informace a každý návštěvník má možnost klást otázky přímo zdravotníkům, kteří problematiku včasného záchytu a léčby rakoviny tlustého střeva a konečníku ovládají.

Do konce roku 2014 prošlo maketou tlustého střeva již více než 40 tisíc návštěvníků. Odměnou a uznáním práce všech, kteří se na projektu Střevotour podílejí, bylo mezinárodní ocenění European Excellence Awards, které spolek Onkomaják v minulosti obdržel.

Maskotem Střevotour je populární kreslená postava Rudy Pivrnce. Její autor, kreslíř Petr Urban, absolvoval vyšetření tlustého střeva a svoji zkušenost výtvarně ztvárnil v komiksu, který si mohou návštěvníci na místě konání prohlédnout. Další osobností, která Onkomaják dlouhodobě podporuje, je herec Miroslav Etzler.

Maketa tlustého střeva bude k vidění v Chrudimi a Jičíně od 9 do 17 hodin. VZP ČR podpořila projekt v těchto dvou městech.

Ing. Zdeňka Kamenická
Specialistka marketingu a komunikace