VZP ČR přispěla maminkám prostřednictvím Klubu pevného zdraví již více než 130 000 Kč

Od počátku roku věnovala Všeobecná zdravotní pojišťovna maminkám, které jako členky Klubu pevného zdraví zažádaly o finanční příspěvky z fondu prevence VZP ČR, 133 490 Kč. Celkem 279 klientek spadajících do programu Maminka čerpalo bonusy na předporodní kurzy, cvičení a plavání pro těhotné nebo na přítomnost partnera u porodu.

Nejčastěji maminky využívaly příspěvky na cvičení a plavání těhotných. Za dobu dvou měsíců zažádalo o peněžní příspěvek 108 maminek, které obdržely částku ve výši 52 950 Kč. Druhou nejoblíbenější kategorií výhod se staly příspěvky na předporodní kurzy. Na ty VZP ČR vynaložila celkem 47 160 Kč a putovaly k 97 klientkám využívajícím program Maminka. Poslední benefit, který maminky oslovil, byl příspěvek na přítomnost partnera u porodu. Díky VZP ČR mohlo 74 tatínků společně se svými partnerkami prožívat příchod miminka na svět a ušetřit z rodinného rozpočtu souhrnně 33 380 Kč.

Nejvíce žádostí bylo zaregistrováno v regionální pobočce VZP ČR Ostrava, kde některou z výhod využilo celkem 61 maminek. Jim VZP přispěla na preventivní aktivity částkou 30 980 Kč. V Brně požádalo o peněžní příspěvek 54 klientek a z fondu prevence čerpaly celkem 25 210 Kč. Hlavní město nezůstalo pozadu a o výhody se zde přihlásilo rovněž 54 maminek, k nimž doputovalo 24 800 Kč.

Staňte se i vy členem Klubu pevného zdraví a čerpejte příspěvky v rámci preventivních programů nebo získejte stálé výhody v podobě bonusů a slev u smluvních partnerů.