VZPoura úrazům: Navštívili jsme 57 tisíc dětí na 820 školách

28. 6. 2018

vzpoura

Již téměř tři roky nabízí Všeobecná zdravotní pojišťovna školám po celé ČR bezplatný program prevence dětských úrazů. Za tu dobu stihli ambasadoři projektu VZPoura úrazům navštívit přes 820 škol a školek a poučit o úrazech více než 57 000 dětí. Přitom se vůbec nedá říct, že by zájem o projekt nějak klesal. Právě naopak.

Míříme na letní tábory

Ambasadory projektu VZPoura úrazům jsou hendikepovaní pracovníci VZP, kteří sami dobře vědí, jaké je to žít s trvalými následky po vážném zranění, a dokážou svou zkušenost předat dětem. Možná i proto je o projekt stále velký zájem, a to jak ze strany základních a středních škol, tak i mateřských. O letních prázdninách, které jsou z hlediska dětských úrazů již tradičně nejrizikovější, vyráží ambasadoři na letní tábory. Letos jich plánují navštívit celkem 21. Právě venkovní prostory jsou přitom k praktickým ukázkám preventivních aktivit ideální.

Co nám ukázala praxe

Jak čas běží a počet edukačních setkání narůstá, získávají ambasadoři stále více zkušeností. Přesně vědí, co na děti nejvíce působí, a dokážou své přednášky přizpůsobit věkově odlišným skupinám studentů. Menší děti jsou zpravidla kontaktnější a komunikace s nimi probíhá formou rozhovoru. Na rozdíl od starších studentů, pro které mají ambasadoři připravená videa a prezentace, mladším dětem nejvíce vyhovují velké obrázky rizikových a naopak bezpečných situací. Výborné je využití různých rekvizit, jako je například model obratlů.

VZPoura na Instagramu

Hlavním komunikačním kanálem s žáky a učiteli jsou webové stránky projektu www.vzpoura-urazum.cz. Abychom se však co nejvíce přiblížili starším studentům, kteří značnou měrou využívají ke komunikaci sociální sítě, fungujeme i na instagramovém profilu @vzpoura_urazum. Děti a studenti tak s námi mohou sdílet, komentovat a lajkovat fotky a videa přímo ze setkání s ambasadory.

Co chystáme do budoucna?

Na léto a následující školní rok již máme jasnou představu o tom, jakým směrem bychom chtěli celý projekt posunout. Kromě letních táborů plánujeme organizovat setkání i mimo prostory škol a zaměřit se na kulturní centra či domy dětí a mládeže. Těšit se můžete také na pravidelné fotoreportáže z táborů a nové aktivity na Instagramu.


Mohlo by vás zajímat

VZP

Nekalá přeregistrace: Náboráři konkurence zneužili mentálně postižené klienty VZP

10. 7. 2018

Naháněči, kteří se snaží za využití nejrůznějších nekalých praktik přehlašovat klienty Všeobecné zdravotní pojišťovny ke konkurenčním pokračování »

zdrava_strava_

Změňte svůj jídelníček

4. 7. 2018

Chcete zhubnout a nemáte čas docházet na konzultace k nutričním specialistům? Chtěli byste jídelníček na míru a hubnout z pohodlí domova? Dnes vám přinášíme pokračování »

zena_

Dovolená v pohodě

28. 6. 2018

Nastává čas prázdnin a dovolených. Dny volna s modrým nebem nad hlavou a dálkami před námi, období, na které se mnozí z nás těší skoro pokračování »

Nejste členem klubu?

Pokud jste pojištěncem VZP, můžete díky Klubu pevného zdraví získat benefity pro celou rodinu. Využít můžete některou z mnoha atraktivních slev u našich smluvních partnerů. Více o klubu


Jak se stát pojištěncem VZP?

Je to snadné - vyplňte formulář na webu


Kalkulačka příspěvků


 
Informace o klubu

Nenechte si nic utéct