Zájem o příspěvky na očkování proti klíšťové encefalitidě trhá rekordy, VZP již na něj rozdala členům KPZ více než 4,7 miliónu Kč

Vyplácení příspěvků se letos zjednodušilo. I to mohlo přispět k tomu, že je o ně mezi lidmi větší zájem. Stačí přijít s účtem za očkování a máte nárok na vyplacení příspěvku na vakcínu ve výši až 500 korun. Podmínkou je, že musíte být členy Klubu pevného zdraví VZP.  Oproti loňsku letos VZP přispívá na očkování proti klíšťovce i dětem.

Nejvíce klientů zatím o proplacení příspěvku požádalo v jižních Čechách (1 455), na druhém místě je v průběžném hodnocení Vysočina (1 054) a o třetí se dělí Praha a střední Čechy (shodně 990). Podrobně ukazuje zájem klientů v jednotlivých regionech a částky, které už jim VZP na očkování proti klíšťové encefalitidě do poloviny března vyplatila, přiložená tabulka. V tomto roce jej využilo již 3 706 dětí a 5 790 dospělých. Zatímco například v roce 2011 o něj zájem projevilo jen 3 378 lidí, loňský rok přinesl nárůst zájmu o 307 %. Čísla ukazují, že lidé jsou si rizik spojených s klíšťaty vědomi a mají také větší zájem se proti nim chránit.

Klíšťová encefalitida je onemocnění, které může zanechat vážné zdravotní následky. Účinnou prevenci představuje očkování, které je vzhledem k vysoké infekčnosti klíšťat u nás vhodné pro děti i dospělé na celém území České republiky. Příspěvek ve výši až 500 korun může získat každý člen Klubu pevného zdraví, který jej doposud nevyčerpal a doloží, že byl naočkován proti klíšťové encefalitidě.

Velikonoce

Přejeme Vám krásné Velikonoce

Velikonoce, jedny z nejvýznamnějších křesťanských svátků, jsou časem radosti, naděje a obnovy. Pro mnoho lidí po celém světě znamenají Velikonoce více než barvení vajíček, pečení beránků, mazanců a pletení pomlázky. Jsou to dny