Cesta k nekuřáctví - program VZP ČR

PODMÍNKY ÚČASTI V PROGRAMU PRO KLIENTY VZP

• Zahájení programu od 1. 9. 2015
  • Ukončení programu 31. 12. 2016
  • Maximální výše příspěvku pro jednoho pojištěnce je stanovena na 2 500 Kč v rámci trvání programu.
  • Příspěvek je poskytnut pojištěnci VZP ČR, který:
    • je členem Klubu pevného zdraví,
    • nemá evidovaný dluh na pojistném a penále na veřejné zdravotní pojištění, a pokud je OSVČ, doložil ve stanovené lhůtě přehled o svých příjmech a výdajích vynaložených na jejich dosažení, zajištění a udržení.
  • Příspěvek je poskytován na:
  • nehrazený léčivý přípravek předepsaný lékařem.
  • volně prodejné léčivé přípravky - náhradní léčba nikotinem v následujících formách: náplasti, pastilky, orodispergovatelný film, ústní spreje, žvýkačky.
  • Příspěvek je poskytnut po skončení, případně v době léčby uskutečněné na doporučení:
  • ošetřujícího lékaře Centra pro závislé na tabáku dle seznamu a po předložení platebních dokladů na výše uvedené léčivé přípravky,
  • odborného konzultanta odborného pracoviště (lékárny) České lékárnické komory dle seznamu a po předložení platebních dokladů na volně prodejné léčivé přípravky.
  • Délka trvání léčby je do 12 kalendářních měsíců.
  • Žadatel o příspěvek předkládá k žádosti:
    • originál doporučení, které je potvrzeno razítkem a podpisem lékaře nebo odborného konzultanta. Formulář doporučení si můžete stáhnout z webových stránek zde.
    • originál platebního dokladu o úhradě léčivých nebo podpůrných přípravků.

Odkazy:

Centra pro závislé na tabáku

Lékárny poskytující odborné poradenství při odvykání kouření

Staňte se pojištěncem VZP

Využijte možnosti přihlásit se on-line a vyberte si zdravotní pojišťovnu do 30. 9. 2016.

Pokud jste pojištěncem VZP, můžete díky Klubu pevného zdraví získat příspěvky na prevenci pro celou rodinu. Využít můžete také některou z mnoha atraktivních slev u našich smluvních partnerů. Více o klubu