Cestovní pojištění

Každý, kdo cestuje do zahraničí, by si měl sjednat cestovní pojištění. Na Evropský průkaz zdravotního pojištění (EHIC) nelze ani při cestování po Evropě zcela spoléhat. Zdravotní péče, ke které EHIC opravňuje, nemusí být vždy dostatečná a zcela bezplatná, ve většině států se za lékařské ošetření platí minimálně spoluúčast. Hrazeny též nejsou náklady spojené s repatriací zraněného nebo nemocného klienta do ČR ani převoz tělesných ostatků. Cestovní pojištění poskytuje komplexní ochranu při pobytu v zahraničí. Výhodné cestovní pojištění nabízí Pojišťovna VZP, a. s.

Členové Klubu pevného zdraví mohou využít slevu 30% na cestovní pojištění. Slevu lze uplatnit pouze na pobočkách VZP ČR (mimo tato kontaktní pracoviště: Čáslav, Čelákovice, Dobříš, Dolní Němčí, Dukovany, Jemnice, Kralovice, Ledeč nad Sázavou, Lysá nad Labem, Nejdek, Podbořany, Přelouč, Přeštice, Soběslav, Světlá nad Sázavou, Votice, Vrbno pod Pradědem) nebo na pobočkách Pojišťovny VZP, a.s.

Klienti si i nadále mohou standardně vybrat z 3 typů balíčků pojištění: MINI, OPTIMALELITE.

Základní balíček MINI zahrnuje pojištění léčebných výloh a pojištění odpovědnosti. Doporučovaný balíček OPTIMAL navíc zahrnuje i úrazové pojištění a pojištění osobních věcí. Nejvíce služeb zahrnuje balíček ELITE, který oproti balíčku OPTIMAL obsahuje i pojištění pro případ hospitalizace.

Součástí balíčků je automaticky pojištění cestovních dokladů zdarma!

Vybírat můžete též i připojištění z balíčku NA LÉTO, NA ZIMU, GOLF, ALL RISK, podle aktivit, které budete na dovolené provozovat, či AUTO nebo LETADLO, podle dopravního prostředku, kterým se na dovolenou dopravíte.

Pro rodiny s nezaopatřenými dětmi, pojištěnce VZP ČR, je určen tzv. „Rodinný paušál“, paušál lze sjednat již od 2 osob, přičemž musí být vždy jeden rodič a jedno dítě do 18 let nebo student do 26 let. Maximální počet osob je pak 5 (2 rodiče a 3 nezaopatřené děti).

Cena za balíček OPTIMAL do Evropy na 1 rok je 1 976 Kč pro celou rodinu, což vychází na necelých 400 Kč pro jednoho člena rodiny na rok! Rodina pak může cestovat po Evropě opakovaně během 1 roku. Délka jednoho pobytu v zahraničí může být do 90 dnů.

Balíčky připojištění podle typu zvolené dovolené

NA LÉTO

Balíček vhodný zejména k provozování letních aktivit

Cena: 12 Kč pro dospělou osobu do Evropy na den

• zásahu horské záchranné služby

AUTO

Bezstarostná jízda

Unikátní balíček pro všechny, kteří cestují na dovolenou autem

Jedná se o komplexní asistenční službu pro vozidla na území Evropy, bez nutnosti přemýšlení nad omezenými asistenčními službami vlastního povinného ručení či jiného pojištění.

V případě závažné poruchy či nehody odpadají starosti, jak se klient dostane do místa určení či domů i starosti, jak dopravit nepojízdné vozidlo.

Cena: 18 Kč / den

LETADLO

Výhodný balíček, pokud letíte na dovolenou letadlem

Cena: 11 Kč pro dospělou osobu do Evropy na den

• zpoždění zavazadel
  • zpoždění dopravního prostředku
  • zmeškání dopravního prostředku

GOLF

Speciální balíček pro golfisty

Cena: 17 Kč pro dospělou osobu do Evropy na den

• golfového vybavení
  • poplatku Green Fee

NA ZIMU

Výhodný balíček, pokud se chystáte na hory

Cena: 17 Kč pro dospělou osobu do Evropy na den

• zimních sportů ve snowparku
  • zimního sportovního vybavení
  • zásahu horské záchranné služby

ALL RISK

Balíček pro ty, kteří se nechtějí o nic starat

Cena: 33 Kč pro dospělou osobu do Evropy na den

• zpoždění zavazadel
  • zpoždění dopravního prostředku
  • zmeškání dopravního prostředku
  • zimních sportů ve snowparku
  • golfového vybavení
  • poplatku Green Fee
  • zimního sportovního vybavení
  • zásahu horské služby
  • asistenčních služeb pro automobily

Další možnosti připojištění

• Nebezpečné, extrémní či profesionální sporty, sportovní soutěže
  • Pracovní cesta
  • Pojištění zásahu horské záchranné služby
  • Pojištění pro případ hospitalizace
  • Pojištění veterinární péče
  • Pojištění stornovacích poplatků (zájezd, letenka apod.)

Slevy

10% SLEVA PRO VŠECHNY POJIŠTĚNCE VZP ČR

• Cestovní pojištění
  • Úrazové pojištění
  • Zdravotní pojištění PATRON
  • Pojištění odpovědnosti občanů
  • Pojištění majetku a odpovědnosti občanů

30% SLEVA PRO POJIŠTĚNCE VZP ČR – ČLENY KLUBU PEVNÉHO ZDRAVÍ

• Cestovní pojištění (slevu lze uplatnit pouze na pobočkách VZP ČR; mimo tato kontaktní pracoviště: Čáslav, Čelákovice, Dobříš, Dolní Němčí, Dukovany, Jemnice, Kralovice, Ledeč nad Sázavou, Lysá nad Labem, Nejdek, Podbořany, Přelouč, Přeštice, Soběslav, Světlá nad Sázavou, Votice, Vrbno pod Pradědem,  nebo na pobočkách Pojišťovny VZP, a.s.)

20% SLEVA PRO STUDENTY (LZE KOMBINOVAT S 10% SLEVOU  PRO POJIŠTĚNCE VZP ČR)

• Cestovní pojištění

Cestovní pojištění si můžete (vyjma pojištění stornovacích poplatků a paušálů na opakované pobyty) sjednat on-line, případně na pobočkách Pojišťovny VZP, a. s., a VZP ČR (mimo tato kontaktní pracoviště: Čáslav, Čelákovice, Dobříš, Dolní Němčí, Dukovany, Jemnice, Kralovice, Ledeč nad Sázavou, Lysá nad Labem, Nejdek, Podbořany, Přelouč, Přeštice, Soběslav, Světlá nad Sázavou, Votice, Vrbno pod Pradědem).

Využijte možnosti přihlásit se k VZP.