Děti (do 18 let)

Víte, že...

lze kombinovat dohromady jednotlivé příspěvky a benefity?

Například:

až 500 Kč na plavání +
až 500 Kč na školní sportovní kroužek +
až 500 Kč na očkování proti žloutence

+ mnoho dalších výhod, které můžete získat
   i jako člen Klubu pevného zdraví,
třeba:

+ sleva na dioptrické brýle od partnera KPZ
+ sleva na cestovní pojištění od Pojišťovny VZP

Dětem nabízíme několik možností čerpání finančních příspěvků z fondu prevence a záleží jen na vás, kterou pro ně vyberete.

Chcete vědět, kolik korun navíc můžete získat? Použijte naši kalkulačku a spočítejte si své benefity.

Dospělí od 18 let mohou využít příspěvky v programech DOSPĚLÍMAMINKABEZPŘÍSPĚVKOVÍ DÁRCI KRVE.

Další výhody a slevy získáte jako člen Klubu pevného zdraví. Pokud ještě členy nejste, můžete se přihlásit jednoduše a on-line. Zabere to jen pár minut!

 

Vyberte si, o jaký příspěvek máte zájem: 

POHYBOVÉ AKTIVITY VE ŠKOLE I MIMO NI, SNÍŽENÍ NADVÁHY

Příspěvky na prevenci kardiovaskulárního onemocnění: 

 • 500 Kč
  • na úhradu nákladů vynaložených při sestavení jídelníčku u obezitologa, praktického lékaře pro děti a dorost nebo diabetologa, nutričního terapeuta (specialista v oblasti výživy, nejedná se o výživového poradce) nebo
  • na sportovní prohlídku absolvovanou za úhradu u lékaře nebo
  • na pravidelné pohybové aktivity organizované mimo školu v kroužcích, sportovních klubech a podobně. Mezi takové aktivity patří např. aerobic, atletika, badminton, cyklistika, florbal, fotbal, volejbal, basketbal, kalanetika, jóga, plavání, gymnastika aj. Příspěvek není určen na jednorázové sportovní aktivity.
 • 500 Kč na pravidelné pohybové aktivity organizované školou

Jak získat příspěvek?

Předložte doklad o zaplacení dané aktivity (ne starší než 3 měsíce) na kterékoli pobočce VZP nebo jej můžete zaslat poštou spolu se žádostí o proplacení příspěvku. Podrobné podmínky k čerpání příspěvků naleznete zde.

ZDRAVOTNÍ POMŮCKY PRO DIABETIKY

Příspěvek na prevenci zhoršení onemocnění diabetes melitus můžete využít na jednu nebo více aktivit v rámci tohoto programu do celkové výše 500 Kč:

 • na dezinfekční prostředky k dezinfekci kůže před odběrem krve k zjištění hodnoty glykémie pomocí glukometru nebo k dezinfekci kůže před aplikací inzulínu
 • na doplatek z ceny testovacích proužků určených pro zjištění glukózy/ketonů v moči
 • na doplatek při nákupu příslušenství (baterie a zásobníky inzulínu) k inzulínové pumpě
 • na nákup diagnostických proužků v množství nad rámec hrazené péče
 • na nákup portu pro aplikaci inzulínu
 • na nákup odstraňovače náplastí ve formě spreje či napuštěných roušek (slouží k bezbolestnému odstranění náplastí po zavedení infuzního setu či po senzoru)
 • na nákup jehel k inzulínovým perům nad rámec hrazené péče
 • na nákup vinutých tampónů

Při žádosti o příspěvek je potřeba předložit průkaz diabetika nebo potvrzení o diagnóze za předpokladu, že lékařské potvrzení o dg. diabetes nebylo dosud předloženo.

Jak získat příspěvek?

Předložte doklad o zaplacení dané aktivity (ne starší než 3 měsíce) na kterékoli pobočce VZP nebo jej můžete zaslat poštou spolu se žádostí o proplacení příspěvku. Podrobné podmínky k čerpání příspěvků naleznete zde.

VYŠETŘENÍ KOŽNÍCH ZNAMÉNEK

Příspěvek na prevenci onkologických onemocnění: 

 • 500 Kč na vyšetření kožních znamének dermatoskopem v ordinaci lékaře

Jak získat příspěvek?

Předložte doklad o zaplacení dané aktivity (ne starší než 3 měsíce) na kterékoli pobočce VZP nebo jej můžete zaslat poštou spolu se žádostí o proplacení příspěvku. Podrobné podmínky k čerpání příspěvků naleznete zde.

OČKOVÁNÍ

Všechny výše uvedené příspěvky kombinujte i s dalšími benefity - například na prevenci infekčních onemocnění očkováním:

 • až 150 Kč na očkování proti chřipce
 • 500 Kč na očkování proti klíšťové encefalitidě
 • 500 Kč na očkování proti virové hepatitidě A
 • 500 Kč na očkování pro cesty do zahraničí (očkování proti žluté zimnici, japonské encefalitidě, břišnímu tyfu a vzteklině)
 • 1 000 Kč na očkování proti lidským papilomavirům (pro dívky od 14 do 18 let; pro chlapce do 18 let dle lékařského doporučení)
 • 2 500 Kč na očkování proti meningokokovým nákazám
 • 1 500 Kč na očkování proti virové hepatitidě A pro dobrovolníky od 15 let působící ve zdravotnickém zařízení

Jak získat příspěvek?

Předložte doklad o zaplacení očkovací látky proti danému onemocnění (ne starší než 3 měsíce) a potvrzení o její aplikaci na kterékoli pobočce VZP nebo je můžete zaslat poštou spolu se žádostí o proplacení příspěvku. Příspěvek je poskytován na očkovací látku a její aplikaci. Podrobné podmínky k čerpání příspěvků naleznete zde.

CELIAKIE A DALŠÍ PŘÍSPĚVKY
 • 6 000 Kč za rok dětem do 18 let a studentům do 26 let (se statusem nezaopatřené dítě) s diagnózou celiakie. Příspěvek je určen na nákup potravin s označením bezlepková nebo bez lepku (v období 1. 1. – 31. 12. 2017) nebo na platbu bezlepkových obědů ve školní jídelně. Více zde.
LÉČEBNĚ - OZDRAVNÉ POBYTY
 • Tuzemský ozdravný pobyt – výše příspěvku na jedno dítě předškolního a školního věku (1. stupeň) činí až 1 200 Kč. Příspěvek je poskytnut v případě, že předškolní/školní zařízení se nachází v oblasti se znečištěným prostředím a má uzavřenou smlouvu s příslušnou regionální pobočkou VZP na konání tuzemského ozdravného pobytu v lokalitě s vyhovující kvalitou ovzduší.
 • Mořský koník – děti mohou díky příspěvku z fondu prevence VZP absolvovat na doporučení lékaře finančně velmi výhodné léčebně-ozdravné pobyty u moře.
PODMÍNKY PRO ČERPÁNÍ FINANČNÍCH PŘÍSPĚVKŮ
 • Žádost o příspěvek pro dítě do 18 let podávají jeho zákonní zástupci, kteří se prokážou platnou úřední listinou.
 • Platební doklady pro žádost o příspěvek z fondu prevence nesmí být starší než 3 kalendářní měsíce od data vystavení.
 • Žádost o vyplacení příspěvku musí být podána nejpozději do 30. 11. 2017; platební doklad musí být vystaven po 1. 1. 2017 a při podání žádosti nesmí být starší než 3 měsíce.
 • Čerpání příspěvků může být ukončeno i před datem 30. 11. 2017 po vyčerpání stanoveného finančního limitu.
 • Plné znění podmínek čerpání příspěvků na preventivní programy hrazené z fondu prevence VZP najdete zde.
JEŠTĚ NĚCO NAVÍC

Chcete získat něco navíc a ušetřit? Využijte širokou nabídku slev služeb a produktů od našich smluvních partnerů. Členové Klubu pevného zdraví mohou ušetřit za masáže, permanentky nebo výhodné vstupy na pohybové aktivity, sportovní potřeby, zájezdy či zdravé stravování. Tento výčet není zdaleka konečný, z mnoha výhod si vyberete vy i celá rodina.


Mohlo by vás zajímat

školák

Road show pro prvňáčky

10. 10. 2017

VZP se i letos stala partnerem populární road show s názvem Hurá do školy! Po celé září se tak žáčci prvních tříd v řadě jihomoravských škol pokračování »

běh

Maraton a půlmaraton v Hradci Králové

8. 10. 2017

Druhá říjnová neděle bude v Hradci Králové patřit profesionálním i amatérským běžcům v rámci závodů zařazených do prestižního kalendáře pokračování »

běh

Sporťáček v Brně už tuto sobotu!

16. 9. 2017

Wannado festival Sporťáček se vrací do Brna, letos společně s olympijským medailistou a ikonami českého sportu. Přehlídka sportů startuje v sobotu 16. září  v 10 hodin ve pokračování »

Nejste členem klubu?

Pokud jste pojištěncem VZP, můžete díky Klubu pevného zdraví získat benefity pro celou rodinu. Využít můžete některou z mnoha atraktivních slev u našich smluvních partnerů. Více o klubu


Jak se stát pojištěncem VZP?

Je to snadné - vyplňte formulář na webu


Kalkulačka příspěvků


 
Informace o klubu

Nenechte si nic utéct