Dospělí (nad 18 let)

Víte, že...

lze kombinovat dohromady jednotlivé příspěvky a benefity?

Například:

až 500 Kč na permanentku do posilovny +
až 500 Kč na kontrolu kožních znamének +
až 500 Kč na očkování proti žloutence

+ mnoho dalších výhod, které můžete získat
   i jako člen Klubu pevného zdraví,
třeba:

+ sleva na zájezd k moři od partnera KPZ
+ sleva na cestovní pojištění od Pojišťovny VZP

Klienti VZP mohou čerpat finanční příspěvky na různé preventivní aktivity.

Dospělí od 18 let mohou využít i příspěvky v programech MAMINKA a BEZPŘÍSPĚVKOVÍ DÁRCI KRVE.

Chcete vědět, kolik korun navíc můžete získat? Použijte naši kalkulačku a spočítejte si své benefity.

Další výhody a slevy získáte jako člen Klubu pevného zdraví. Pokud ještě členy nejste, můžete se přihlásit jednoduše a on-line. Zabere to jen pár minut!

 

 

Vyberte si, o jaký příspěvek máte zájem: 

POHYB, SNÍŽENÍ NADVÁHY, ODVYKÁNÍ KOUŘENÍ 

Příspěvky na prevenci kardiovaskulárního onemocnění:

 • až 500 Kč na pohybové aktivity nebo sestavení jídelníčku od praktického lékaře, obezitologa nebo diabetologa, nutričního terapeuta (specialista v oblasti výživy, nejedná se o výživového poradce) pro snížení nadváhy a obezity. Příspěvek je poskytován na pravidelnou pohybovou aktivitu (předplatné a permanentky), jako jsou sporty vytrvalostního charakteru, rozvíjející sílu, koordinaci, flexibilitu apod. Mezi takové aktivity patří např. aerobic, badminton, florbal, fotbal, kalanetika, plavání, spinning, pilates, cvičení na velkých míčích, kruhový trénink, jóga aj. Příspěvek není určen na extrémní, nebezpečné a nepojistitelné druhy sportů (např. box, horolezectví, sportovní gymnastika, kiting, vodní slalom, lední hokej, vzpírání, motorismus, freediving, freeriding, rugby aj.) ani na jednorázové sportovní aktivity a on-line kurzy pohybových aktivit.

  Pro pojištěnce ve věku od 18 let do 65 let (64 let +364 dní) platí podmínka, že minimální hodnota dokladu nebo součtu několika dokladů (permanentek) je 1 500 Kč. Uhrazena bude max. 1/3 pojištěncem vynaložených nákladů (do max. výše 500 Kč). Pro klienty od 65 let podmínka stanovené hodnoty permanentky/permanentek neplatí.
   
 • až 2 500 Kč na odvykání kouření -  na nákup léčivých přípravků a odvykací kúru pod dohledem ošetřujícího lékaře  Centra pro závislé na tabáku nebo odborného konzultanta pracoviště České lékárnické komory, a to výhradně po nebo v době léčby a předložení Doporučení léčby závislosti na tabáku. Více zde.

Jak získat příspěvek?

Předložte doklad o zaplacení dané aktivity (ne starší než 3 měsíce, u příspěvku na pohybové aktivity je stáří dokladu posuzováno podle posledního vystaveného dokladu) na kterékoli pobočce VZP nebo jej můžete zaslat poštou spolu se Žádostí o příspěvek z fondu prevence. Podrobné podmínky k čerpání příspěvků naleznete zde.

 

ZDRAVOTNÍ POMŮCKY PRO DIABETIKY

Příspěvek na prevenci zhoršení onemocnění diabetes mellitus můžete využít na jednu nebo více aktivit v rámci tohoto programu do celkové výše 500 Kč:

 • na nákup dezinfekčních prostředků k dezinfekci kůže před odběrem krve k zjištění hodnoty glykémie pomocí glukometru nebo k dezinfekci kůže před aplikací inzulínu
 • na nákup testovacích proužků pro zjištění glukózy/ketonů v moči
 • na nákup příslušenství k inzulínové pumpě (baterie a zásobníky inzulínu) 
 • na nákup diagnostických proužků pro stanovení hodnot glukózy v krvi
 • na nákup portu pro aplikaci inzulínu
 • na nákup odstraňovače náplastí ve formě spreje či napuštěných roušek (slouží k bezbolestnému odstranění náplastí po zavedení infuzního setu či po senzoru)
 • na nákup jehel k inzulínovým perům nad rámec hrazené péče
 • na nákup vinutých tampónů (tampóny buničité, dělené buničité tampóny apod.) 
 • na nákup gelů a krémů, které zlepšují hojení ran
 • na nákup prostředků pro fixaci a lepší přilnavost senzorů a kanyl

Při žádosti o příspěvek je potřeba předložit průkaz diabetika nebo potvrzení o diagnóze za předpokladu, že lékařské potvrzení o dg. diabetes nebylo dosud předloženo.

Jak získat příspěvek?

Předložte doklad o zaplacení (ne starší než 3 měsíce) na kterékoli pobočce VZP nebo jej můžete zaslat poštou spolu se Žádostí o příspěvek z fondu prevence. Podrobné podmínky k čerpání příspěvků naleznete zde.

POMŮCKY PRO TRÉNINK PAMĚTI

Příspěvky v rámci prevence poruch duševního zdraví můžete využít v rámci tohoto programu:

 • až 500 Kč na kognitivní pomůcky doporučené Českou alzheimerovskou společností pro trénink paměti pojištěncům nad 65 let. Pomůcky jsou uvedeny na webu http://www.alzheimer.cz/e-shop/pomucky/.

Jak získat příspěvek?

Předložte doklad o zaplacení (ne starší než 3 měsíce) na kterékoli pobočce VZP nebo jej můžete zaslat poštou spolu se Žádostí o příspěvek z fondu prevence. Podrobné podmínky k čerpání příspěvků naleznete zde.

PREVENCE RAKOVINY, VYŠETŘENÍ KOŽNÍCH ZNAMÉNEK

Příspěvek na prevenci onkologických onemocnění:

 • 2 500 Kč na preventivní onkologickou prohlídku provedenou ve spolupracujícím pracovišti (klientům od 35 let)
 • 2 100 Kč na preventivní vyšetření rakoviny prostaty v ordinaci urologa (mužům ve věku 50-65 let + 364 dní) - časný záchyt karcinomu prostaty
 • až 500 Kč na vyšetření kožních znamének dermatoskopem v ordinaci lékaře
 • 300 Kč na vyšetření prsu (ultrazvukové nebo mamografické vyšetření pro ženy ve věku 30 – 44 let + 364 dní)

Jak získat příspěvek?

Předložte doklad o zaplacení (ne starší než 3 měsíce) na kterékoli pobočce VZP nebo jej můžete zaslat poštou spolu se Žádostí o příspěvek z fondu prevence. Podrobné podmínky k čerpání příspěvků naleznete zde.

OČKOVÁNÍ

Všechny výše uvedené příspěvky kombinujte i s dalšími benefity - například na prevenci infekčních onemocnění očkováním:

 • až 150 Kč na očkování proti chřipce (určeno dospělým do 65 let)
 • 500 Kč na očkování proti klíšťové encefalitidě
 •  500 Kč na očkování proti virové hepatitidě A, B (včetně kombinované vakcíny A/B)
 • 500 Kč na očkování proti meningokokovým nákazám
 • 500 Kč na očkování pro cesty do zahraničí (očkování proti žluté zimnici, japonské encefalitidě, břišnímu tyfu a vzteklině)
 • 1 000 Kč na očkování proti pásovému oparu (určeno dospělým od 50 let)
 • 1 000 Kč na očkování proti virové hepatitidě A, B (včetně kombinované A/B) pro dobrovolné hasiče

Jak získat příspěvek?

Předložte doklad o zaplacení očkovací látky proti danému onemocnění (ne starší než 3 měsíce) a potvrzení o její aplikaci na kterékoli pobočce VZP nebo je můžete zaslat poštou spolu se Žádostí o příspěvek z fondu prevence

Příspěvek je poskytován na očkovací látku. K žádosti o příspěvek na očkování proti chřipce a meningokokovým nákazám je třeba doložit Čestné prohlášení – očkování není hrazeno z veřejného zdravotního pojištění, k žádosti o příspěvek na očkování proti vzteklině Čestné prohlášení – očkování proti vzteklině v rámci plánovaného vycestování

Podrobné podmínky k čerpání příspěvků naleznete zde.

CELIAKIE
 • Až 6 000 Kč za rok studentům do 26 let (se statusem nezaopatřené dítě) s diagnózou celiakie. Příspěvek je určen na nákup potravin s označením bezlepková nebo bez lepku (v období 1. 1. – 31. 12. 2018). Více zde.
PODMÍNKY PRO ČERPÁNÍ FINANČNÍCH PŘÍSPĚVKŮ
 • Žádost o vyplacení příspěvku musí být podána nejpozději do 30. 11. 2018; platební doklad musí být vystaven po 1. 1. 2018 a při podání žádosti nesmí být starší než 3 měsíce od data vystavení.
 • Čerpání příspěvků může být ukončeno i před datem 30. 11. 2018 po vyčerpání stanoveného finančního limitu.
 • Plné znění podmínek čerpání příspěvků na preventivní programy hrazené z fondu prevence VZP najdete zde
JEŠTĚ NĚCO NAVÍC

Chcete získat něco navíc a ušetřit? Využijte širokou nabídku slev služeb a produktů od našich smluvních partnerů. Členové Klubu pevného zdraví mohou ušetřit např. za masáže, permanentky nebo výhodné vstupy na pohybové aktivity, sportovní potřeby, zájezdy či zdravé stravování. Z nabídky mnoha výhod si vyberete vy i celá rodina.


Mohlo by vás zajímat

sport_

Zima v pohybu

3. 12. 2018

Podzim nám ukázal záda a dny se čím dál víc podobají těm zimním. S klesajícími teplotami a tmavými rány jsme všichni o trochu línější a pokračování »

PVZP 50

Výzva pro všechny cestovatele: Za půlku do půlky!

30. 11. 2018

Chystáte se na dovolenou ještě letos nebo na přelomu roku? Plánujete jarní prázdniny s dětmi? Nebo vás čeká až letní pobyt u moře? Někam určitě pojedete – a my pro pokračování »

zdrava_strava_

Jihočeský festival zdraví v Třeboni

20. 9. 2018

V sobotu 22. září se na Masarykově náměstí v Třeboni uskuteční již sedmý ročník Jihočeského festivalu zdraví. Každý rok je festival věnován pokračování »

Nejste členem klubu?

Pokud jste pojištěncem VZP, můžete díky Klubu pevného zdraví získat benefity pro celou rodinu. Využít můžete některou z mnoha atraktivních slev u našich smluvních partnerů. Více o klubu


Jak se stát pojištěncem VZP?

Využijte možnosti přihlásit se k VZP.


Jak se stát pojištěncem VZP?

Je to snadné - vyplňte formulář na webu


Kalkulačka příspěvků


 
Informace o klubu

Nenechte si nic utéct