MAMINKY

Maminky mohou v období od získání těhotenské průkazky až do 12 měsíců po porodu využít finanční příspěvky na podporu dobré psychické i fyzické kondice. Požádat mohou také o příspěvky určené jejich dětem, a to v programu DĚTI například na nehrazená očkování nebo pohybové aktivity.

Maminky mohou zároveň čerpat příspěvek v programu DOSPĚLÍ.

Chcete vědět, kolik korun navíc můžete získat? Použijte naši kalkulačku a spočítejte si své benefity.

PRO TĚHOTNÉ ŽENY A MAMINKY

Příspěvek je možné využít na jednu nebo více aktivit v tomto programu (v rámci jednoho těhotenství) do celkové výše 1 000 Kč:

  • na prvotrimestrální screening
  • na dentální hygienu v těhotenství nebo balíček dentální hygieny zakoupený v lékárně v době těhotenství (zubní a mezizubní kartáčky, zubní pasty, dentální nitě, ústní vody).
  • na podpůrné aktivity:
    • u těhotných vhodná pohybová aktivita v těhotenství, kurz přípravy k porodu pořádaný porodnicí, ochranné pomůcky pro doprovod u porodu
    • u kojících žen absorpční prsní vložky, kontaktní kojicí kloboučky, chrániče prsních bradavek, tampony do podprsenky, formovače bradavek, odsávačky mateřského mléka včetně příslušenství a náhradních dílů, nádoby na uchovávání mateřského mléka

O příspěvek může do 30. 11. 2017 žádat budoucí maminka na základě předložení platného těhotenského průkazu nebo maminka, která porodila, na základě předložení rodného listu dítěte (do 12 měsíců po porodu).

Těhotné ženy a maminky mohou zároveň čerpat příspěvek v programu DOSPĚLÍ.


Podmínky čerpání finančních příspěvků:

Žádost o vyplacení příspěvku musí být podána nejpozději do 30. 11. 2017.

Čerpání příspěvků může být ukončeno i před datem 30. 11. 2017 po vyčerpání stanoveného finančního limitu.

Plné znění podmínek čerpání příspěvků na preventivní programy hrazené z fondu prevence VZP najdete zde

JEŠTĚ NĚCO NAVÍC

Čekáte miminko nebo máte těhotnou kamarádku, dceru nebo vnučku, která je také u VZP? Všechny nastávající maminky pojištěné u VZP mají na pobočce připravený dárek, nástěnného Průvodce pro budoucí maminky. Více informací o tomto dárku a také zajímavé tipy pro maminky najdete na speciální webové stránce Jak spolu rosteme

Chcete s Klubem pevného zdraví ušetřit? Využijte širokou nabídku slev služeb a produktů od našich smluvních partnerů. Členové Klubu mohou ušetřit za masáže, permanentky nebo výhodné vstupy na pohybové aktivity, sportovní potřeby, zájezdy či zdravé stravování. Tento výčet není zdaleka konečný, z mnoha výhod si vyberete vy i celá rodina.


Mohlo by vás zajímat

těhotenství

VZP myslí na maminky i jejich miminka

24. 4. 2017

Těhotenství a mateřství bývá nejbohatším obdobím života ženy a celé její rodiny. Děti jsou pak naší radostí i starostí po celý život. VZP na pokračování »

den dětí

Přijďte na Pohádkový víkend a zažijte s dětmi spoustu zábavy

21. 3. 2017

O víkendu 25. a 26. března v pražském Paláci Lucerna mezi 10. až 16. hodinou proběhne Pohádkový víkend. Přijďte se svými dětmi zažít spoustu zábavy, jste pokračování »

těhotenství

Těhotenství – jak se mění miminko

8. 3. 2017

O tom, jak se vyvíjí plod v bříšku své maminky, se můžete dozvědět v průvodci pro budoucí maminky, dárku od VZP. Pokud již máte těhotenskou průkazku, přijďte si pro něj na pokračování »

Nejste členem klubu?

Pokud jste pojištěncem VZP, můžete díky Klubu pevného zdraví získat benefity pro celou rodinu. Využít můžete některou z mnoha atraktivních slev u našich smluvních partnerů. Více o klubu


Jak se stát pojištěncem VZP?

Využijte možnosti přihlásit se k VZP.


Kalkulačka příspěvků


 
Informace o klubu

Nenechte si nic utéct