Podmínky členství a statut Klubu pevného zdraví VZP ČR

Statut Klubu pevného zdraví

1. Klub pevného zdraví (dále jen KPZ) zřizuje Všeobecná zdravotní pojišťovna České republiky.
  2. Posláním KPZ je propagace prevence a podpora péče o zdraví i zdravého způsobu života.

Podmínky členství

1. O vstup do KPZ se mohou ucházet všichni pojištěnci VZP ČR, kteří jsou pojištěni podle zákona č. 48/1997 Sb., o veřejném zdravotním pojištění (dále jen „uchazeči“). Členem KPZ nemůže být osoba vyňatá ze systému veřejného zdravotního pojištění (např. pojištěná v jiném členském státě EU, EHP či ve Švýcarsku, která je u VZP ČR registrována pouze výpomocně).
  2. Uchazeč o členství v KPZ se může rozhodnout, zda bude žádat o vydání členské karty, díky které může využívat slev u partnerů KPZ. Má-li zájem pouze o čerpání finančních příspěvků z fondu prevence VZP ČR, není nutné žádat o její vydání.
  3. O členství v KPZ a vydání klubové karty mohou požádat uchazeči starší 18 let.
  4. Za pojištěnce do 18 let věku žádá o členství v KPZ a vydání klubové karty jejich zákonný zástupce (nebo osoba pověřená péčí o dítě); je pak uveden jako kontaktní osoba.
  5. Karta KPZ je vystavena na jméno člena (bez ohledu na jeho věk).

Vydání a platnost klubové karty

1. Zažádal-li uchazeč o klubovou kartu pro využívání partnerských slev, obdrží ji do 4 týdnů od podání přihlášky.
  2. Členství v KPZ začíná dnem, ve kterém je přihláška akceptována.
  3. Každý člen KPZ může ukončit své členství v KPZ ke dni, který si zvolí.
  4. Členství se rovněž ukončí dnem, od kterého se člen KPZ stane pojištěncem jiné zdravotní pojišťovny nebo přestane být pojištěn podle zákona o veřejném zdravotním pojištění.

Čerpání finančních příspěvků

1. Čerpání příspěvků z fondu prevence VZP ČR a čerpání partnerských slev je vázáno na povinné členství v KPZ.
  2. Příspěvek z fondu prevence může získat jen člen KPZ, který jako plátce pojistného na veřejné zdravotní pojištění nemá vůči VZP ČR nevypořádané finanční závazky.
  3. O finanční příspěvek pro dítě do 18 let, které je členem KPZ, musí žádat jeho zákonný zástupce a příspěvek je vyplácen pouze zákonnému zástupci. Zákonný zástupce (žadatel o příspěvek) nemusí být pojištěncem VZP ČR, pokud chce čerpat příspěvky na dítě (nositele příspěvku).

On-line přihláška do Klubu pevného zdraví

Staňte se pojištěncem VZP

Využijte možnosti přihlásit se on-line a vyberte si zdravotní pojišťovnu do 30. 9. 2016.

Pokud jste pojištěncem VZP, můžete díky Klubu pevného zdraví získat příspěvky na prevenci pro celou rodinu. Využít můžete také některou z mnoha atraktivních slev u našich smluvních partnerů. Více o klubu