Již potřetí jsme generálním partnerem projektu Daruj krev s Českým rozhlasem

daruj_krev_ČRo

Dlouhodobě podporujeme dárcovství krve, pomozte i vy zachraňovat životy!

Projekt Daruj krev s Českým rozhlasem startuje ve středu 1. června a bude trvat do 20. června 2016. Sponzorské vzkazy a reportáže jste už mohli zaznamenat v průběhu května v rádiovém vysílání Českého rozhlasu.

Minulý rok se projektu za podpory VZP zúčastnilo téměř 1 000 dárců, z toho 349 prvodárců, což byl rekordní počet. Přejeme si, aby letos přišlo dárců i prvodárců ještě více.

Tvářemi, ambasadory projektu jsou stejně jako vloni zaměstnanci Českého rozhlasu: moderátoři a redaktoři Barbora Šichanová, Andrea Kratochvílová, Petr Král, Ondřej Vaňura. Svou tvář také letos projektu propůjčila Jana Švadlenková, která hraje v Symfonickém orchestru Českého rozhlasu na lesní roh. Ambasadoři projektu se snaží motivovat hlavně mladé posluchače, aby darovali krev. Jejich příběhy jim mají pomoci překonat obavy, které většinou odběr krve provázejí, jako je třeba strach z bolesti či nemoci, nebo lenost na odběr krve dojít.

Letos je pro dárce krve opět připravena speciální aplikace propojená s Facebookem a Instagramem, do které mohou společně s ambasadory projektu přispívat fotkami.

Bezpříspěvkové dárce VZP odměňuje příspěvkem až 1 000 korun na nehrazené rehabilitační/rekondiční aktivity lázeňského typu nebo vitamíny a doplňky stravy zakoupené v lékárně. Navíc jim v případě zájmu poskytne 35 dní cestovního zdravotního pojištění zdarma, nebo zvýhodněnou sazbu ročního pojištění léčebných výloh při opakovaných výjezdech do zahraničí.

Projekt Daruj krev s Českým rozhlasem probíhá ve spolupráci s většinou transfuzních stanic v České republice. Na dárce nečeká žádná zdlouhavá registrace přes složitý formulář. Jednoduše se zaregistruje na www.darujkrev.rozhlas.cz, kde jsou i další informace o projektu.

Záštitu projektu poskytly Ministerstvo zdravotnictví ČR, Světová zdravotnická organizace (WHO), Ústav hematologie a krevní transfuze, Český červený kříž a projektový partner Mattoni.

Odvykání kouření

Odvykání kouření s Českou lékárnickou komorou

Kouříte a chcete přestat? Možná za sebou máte i několik neúspěšných pokusů…  Víte, že s pomocí odborníka se šance na úspěch výrazně pokračování »