Choďte s námi i letos

Již 3. ročník soutěže Pojďme spolu chodit spouštíme právě teď a potrvá až do 30. září 2021. Pro ty, kteří v době trvání soutěže navštíví deset míst v České republice ze seznamu uvedeného na www.chodimesvzp.cz, máme připraveno 111 zajímavých cen.

Pokud je vám více než 18 let, můžete se do soutěže na uvedené adrese rovnou zaregistrovat. V seznamu výletních míst na webu si vyberte alespoň 10 z nich, která navštívíte. Výběr vám usnadní rozdělení seznamu podle krajů. V momentě, kdy se budete na daném místě nacházet, se přihlásíte pod svým účtem na webové stránce a příslušné místo zaškrtnete jako navštívené. Stránka má naprogramovanou GPS, díky které se ověří, zda na místě skutečně jste.

Oproti loňskému roku jsme kolekci výletních míst značně rozšířili a věříme, že z více než 300 možností si vybere každý. Nabídka je pestrá, navštívit můžete zámky, hrady a jejich zříceniny, rozhledny, vodopády a řadu dalších zajímavých míst. Prostudujte si web soutěže a vyrazte na výlety co nejdříve.

Pokud máte ve svém okolí známé nebo kamarády, kteří rádi poznávají památky, řekněte jim o soutěži nebo choďte na výlety společně. Pravidelná chůze je skvělé kardio cvičení. Působí na normalizaci krevního tlaku a tím omezuje riziko srdečních chorob a mozkové mrtvice.

Podrobná pravidla jsou k dispozici na www.chodimesvzp.cz.

FOKUS optik vyšetření zraku

Měření zraku zdarma pro pojištěnce VZP

Od 1. března 2024 si mohou pojištěnci Všeobecné zdravotní pojišťovny ČR starší 15 let nechat změřit zrak zcela zdarma ve všech optikách FOKUS. Pro vyšší komfort je možné si vyšetření zraku rezervovat

cyklisti