Do Pardubic za špičkovým sportem

Velikonoční sobota bude v Pardubicích patřit profesionálním i rekreačním běžcům. Vydají se na trať půlmaratonu nebo lidového běhu, která povede centrem města perníku.

V sobotu 15. dubna se v Pardubicích koná tradiční Pardubický vinařský půlmaraton, který je součástí Mistrovství ČR mužů a žen v půlmaratonu. Hlavní běh na 21 km doplní další disciplíny, kterých se může zúčastnit i neběžecká veřejnost. Pořadatelé očekávají ve všech kategoriích více než tisícovku účastníků a nebudou chybět ani skvělí zahraniční vytrvalci. V hlavním závodě budou bojovat nejlepší běžci o titul mistrů republiky.

Startu Mistrovství ČR v půlmaratonu ve 13 hodin bude předcházet bohatý doprovodný program, jehož součástí je již tradiční Lidový běh Vaňka Vaňhy v 9.40 hodin, dopolední jízda na koloběžkách nebo závod handbike. Nebude chybět ani program gastronomický s ochutnávkou vín.

VZP poskytne návštěvníkům informace o příspěvcích pro klienty, o Klubu pevného zdraví nebo o komerčním pojištění u dceřiné Pojišťovny VZP, a. s. Ve spolupráci s partnerem KPZ bude na stanovišti VZP probíhat bezplatné měření tělesných hodnot včetně konzultace naměřených výsledků výživovou poradkyní ze společnosti NUTRISTYL.

FOKUS optik vyšetření zraku

Měření zraku zdarma pro pojištěnce VZP

Od 1. března 2024 si mohou pojištěnci Všeobecné zdravotní pojišťovny ČR starší 15 let nechat změřit zrak zcela zdarma ve všech optikách FOKUS. Pro vyšší komfort je možné si vyšetření zraku rezervovat

cyklisti