Znojmo rozzáří Úsměvy

Charitativně společenská akce Úsměvy 2017, zaměřená na sociální začleňování zdravotně znevýhodněných osob, se uskuteční ve čtvrtek 27. dubna ve Sportovní hale ve Znojmě. Mezi partnery akce nebude ani letos chybět Všeobecná zdravotní pojišťovna.

Potřeba uspořádat akci, při které by se mohli setkávat lidé s postižením i bez něj a společně si zasoutěžit, vznikla ve Znojmě v roce 2014. Název byl vybrán s ohledem na to, co všechny příchozí zdravé i postižené spojuje – Úsměvy. První ročník se nesl v duchu dovednostních soutěží a tvoření, druhý ročník probíhal ve znamení cesty kolem světa a třetí ročník byl zaměřený na filmové a animované pohádky. Tématem letošního čtvrtého ročníku jsou Olympijské hry a 25. výročí založení Diecézní charity Brno.

Dopolední program od 9 do 14 hodin je připravený pro dospělé uživatele sociálních služeb, žáky speciálních škol i běžných základních a mateřských škol a studenty sociálních oborů středních škol, večer je věnovaný široké veřejnosti. Na programu bude od 18 do 20 hodin i charitativní Zumba a DeepWork. Výtěžek akce je určený pro potřeby svozové služby uživatelů Denního stacionáře sv. Damiána.

Všeobecná zdravotní pojišťovna nabídne účastníkům akce řadu informačních a edukačních materiálů a ve večerních hodinách i zdravotní monitoring a výživové poradenství.

Příloha: plakát [JPG]

FOKUS optik vyšetření zraku

Měření zraku zdarma pro pojištěnce VZP

Od 1. března 2024 si mohou pojištěnci Všeobecné zdravotní pojišťovny ČR starší 15 let nechat změřit zrak zcela zdarma ve všech optikách FOKUS. Pro vyšší komfort je možné si vyšetření zraku rezervovat