Za zdravým vzduchem 2016

Projekt „Za zdravým vzduchem 2016“ je určený dětem, které navštěvují předškolní a školní zařízení nacházející se v oblasti se zvýšenou koncentrací smogu, kde je imisní limit překračován více než 35x ročně. Příspěvek je možné využít na tuzemský ozdravný pobyt realizovaný v místě s vyhovující kvalitou ovzduší.

Poskytnutí příspěvku z fondu prevence na tuzemský ozdravný pobyt

1. Příspěvek bude poskytnut na každé dítě pojištěné u VZP ČR, které se zúčastnilo tuzemského ozdravného pobytu v případě, že byly alokovány prostředky Fondu prevence na tento tuzemský ozdravný pobyt. Podmínkou tedy je, že školské zařízení má uzavřenou smlouvu na alokaci finančních prostředků s VZP ČR.
  2. Tuzemský ozdravný pobyt je realizován ve smogových obdobích zpravidla od 1. 1. 2016 do 30. 3. 2016 a od 1. 10. 2016 do 31. 12. 2016.
  3. Výše poskytnutého příspěvku na jedno dítě předškolního a školního věku (1. stupeň) je max. 1 200 Kč.
  4. O příspěvek žádá zákonný zástupce dítěte po návratu dítěte z tuzemského ozdravného pobytu.
  5. O příspěvek zákonný zástupce dítěte žádá na klientském pracovišti VZP ČR nejpozději do 31. 12. 2016. Při podání žádosti o příspěvek zákonný zástupce dítěte dokládá platební doklad o úhradě tuzemského ozdravného pobytu a potvrzení školského zařízení, že se dítě tuzemského ozdravného pobytu zúčastnilo (potvrzení o účasti vydává předškolní/školské zařízení).
  6. Příspěvek na ozdravný pobyt dítěte bude poskytnut:
    • na bankovní účet zákonného zástupce dítěte,
    • v hotovosti (pouze při osobní návštěvě zákonného zástupce dítěte na klientském pracovišti),

• ve výjimečných případech poštovní poukázkou na adresu zákonného zástupce dítěte.

Staňte se pojištěncem VZP

Využijte možnosti přihlásit se on-line a vyberte si zdravotní pojišťovnu do 30. 9. 2016.

Pokud jste pojištěncem VZP, můžete díky Klubu pevného zdraví získat příspěvky na prevenci pro celou rodinu. Využít můžete také některou z mnoha atraktivních slev u našich smluvních partnerů. Více o klubu