5 způsobů, jak účinně hydratovat pleť

Hydratovaná pleť rovná se zářivý a zdravě vypadající obličej. A kdo by si nepřál vypadat svěže a mladistvě? Potřeba hydratace je navíc společná pro všechny typy pleti. Můžeme si vybrat z několika variant, jak pleti dodat tolik potřebnou vodu.

1. Pitný režim

Prvním a nejdůležitějším krokem ke zdravé a hydratované pleti je dodržování pitného režimu. Voda je základním stavebním blokem pro pleťové buňky a má tedy klíčový vliv na její hydrataci. Obecně se doporučuje pít alespoň osm sklenic vody denně, ale je to individuální.

2. Kyselina hyaluronová

Kyselina hyaluronová je látka přirozeně přítomná v naší pokožce a funguje jako hydratační magnet. Zařazení kyseliny hyaluronové do péče o pleť přináší okamžitou a dlouhodobou hydrataci. Kyselina hyaluronová je schopna vázat až 1000× svou hmotnost ve vodě, což činí z této látky ideálního spojence v boji proti vysoušení pleti.

Pozor! Při používání kyseliny hyaluronové je obzvlášť důležité pít vodu, používat tonika a pleťové mlhy. Jinak nemá kyselina hyaluronová s čím pracovat a nefunguje tak, jak má. Zkuste třeba kyselinu hyaluronovou v gelu nebo intenzivní hydratační masku.

Ryor

3. Ceramidy

Ceramidy jsou lipidové molekuly, které máme rovněž přirozeně v těle a hrají zásadní roli v udržování ochranné bariéry. Používání kosmetiky obsahující ceramidy může být účinným způsobem, jak posílit tuto bariéru a zabránit úniku vlhkosti. Vzhledem k tomu, že ceramidy jsou lipidového (tukového) charakteru, budou vyhovovat i suchým typům pokožky. Skvělé je Saténové sérum s ceramidy anebo Výživný krém s ceramidy.

4. Tonika

Tonikum by mělo být naprosto nezbytnou součástí ošetření. Jednak pleť hydratuje, ale především ji čistí od nečistot rozpustných ve vodě. Tonikum se používá ráno i večer. Stačí nanést na vatový tamponek a pleť přetřít. Doporučujeme hydratační tonikum Hydroperfekt.

Ryor

5. Osvěžující mlhy

Někdo by si mohl myslet, že mlha slouží pouze k letnímu osvěžení. Není tomu tak. Mlha je výborný parťák pro kyselinu hyaluronovou. Ta díky používání mlhy má na sebe co navazovat a díky tomu dochází k navýšení hydratace. Tedy po každém použití séra s kyselinou hyaluronovou, doporučujeme pleť přestříkat Osvěžující mlhou s kyselinou hyaluronovou.

Co nikdy nedělat?

Používat záměrně vodu! Šokovalo vás to? Chápeme to, nicméně voda narušuje ochranný kožní film na pleti. Jistě vám hlavou problesklo: jak se ale ráno osvěžit a zbavit ospalků? Tuto úlohu přebere výše zmíněné tonikum. Zkuste si 14 dní nemýt obličej vodou a uvidíte ten rozdíl.

Pokud ještě nemáte svou denní pleťovou rutinu, nabízíme univerzální postup pro ošetření a hydrataci vaší pleti:

Ráno:

1. Vyčistěte pleť tonikem Hydroperfekt
  2. Aplikujte sérum s kyselinou hyaluronovou nebo Saténové sérum s ceramidy
  3. Završte ošetření vaším oblíbeným krémem, např. Výživným krémem s ceramidy

Večer:

1. Vyčistěte pleť Dvoufázovou odličovací emulzí (To platí i pro pleť, která se nelíčí. Dochází totiž k odstranění nečistot rozpustným v tucích.)
  2. Dočistěte pleť tonikem Hydroperfekt
  3. Aplikujte sérum s kyselinou hyaluronovou nebo Saténové sérum s ceramidy
  4. Ošetření ukončete oblíbeným krémem, např. Krémem s kyselinou hyaluronovou a kmenovými buňkami

Náš TIP: Členové Klubu pevného zdraví mohou využít slevu 12 % na všechny produkty značky Ryor.

Autor článku: Ryor

Fitshaker

Nejlepší cvičení na břicho

Zeptejte se někoho, se kterou partií svého těla je nejméně spokojený, a pravděpodobně ukáže na břicho. Na co se zaměřit, pokud to svoje chceme zbavit zbytečného tuku, poradí odborníci ze společnosti Fitshaker. Nejlepší cvičení na