Festival Jičín – město pohádky již po šestadvacáté

Letošní téma festivalu, který proběhne od středy 7. do neděle 11. září, je o ladných pohybech, o dech beroucí akrobatice, o žonglování, o cirkusovém umění, o klaunech s maringotkami a o překrásném šapitó.

26. ročník festivalu Jičín – město pohádky pojednává o CIRKu jako současném novém cirkusu, uměleckém druhu pocházejícím z francouzského prostředí ze 70. let 20. století, ve kterém se mísí cirkus, hudba, divadlo, tanec, výtvarné umění a film.

Ve středu 7. září je pohádkový festival slavnostně zahájen tradičním průvodem, kterého se zúčastní, mimo jiné, známé osobnosti jako patron festivalu Jiří Lábus, zakladatel neziskové organizace Zdravotní klaun Gary Alven Edward, Zora Jandová, Matěj Ruppert a Michal Malátný, starosta města Jičína a Pohádková dětská rada.

Ve čtvrtek 8. září se na hlavním pódiu a na Rynečku odehraje představení Zpíváme a tancujeme pro radost, se Zoru Jandovou a maskotem – strašidlem Ušounem Rušounem. Další vystoupení si připravili zástupci všech mateřských a základních škol, uměleckých škol a spolků.

Dech beroucí podívaná je připravena na pátek 9. září, kdy artisté předvedou ve výšinách svou ekvilibristickou performanci. Program v podobě orientálních tanců nebo písniček z Českého ráje je připraven v Zámeckém parku.

Vrcholem festivalu Jičín – město pohádky bude sobota 10. září. Na festival zavítá ZOO, odehraje se romantické taneční vystoupení vyprávějící o podivínském vynálezci a tvůrci mechanických loutek Coppéliovi a krásné Svanildě. K vidění bude muzikálová pohádka O vitamínech a bacilech, nepřehlédnutelní klauni na chůdách pobaví malé i dospělé v historickém centru města Jičína. V pohádkovém duchu se budou nést i soutěže pro děti v červenobílém stanu VZP ČR.

Sobotní festivalový den zakončí tradiční ohňostroj nad pohádkovým městem. Neděle 11. září se ponese v duchu časopisů Sluníčko a Mateřídouška. Nabitý nedělní program tak zakončí 26. ročník tohoto festivalu.

prolezacka lanova deti

VZP se účastní Sportmanie Plzeň

Od soboty 20. srpna do neděle 28. srpna 2022 bude probíhat ve Škoda sport parku v Plzni akce s názvem Sportmanie Plzeň. Po celý týden se tak můžete těšit na desítky sportovních stanovišť, soutěže, unikátní suvenýry a pestrý doprovodný

hraní her, společenské hry