Mezinárodní den neslyšících

Sluch je základní součástí našeho života, přispívá ke každodenní komunikaci s rodinou, přáteli i spolupracovníky. Díky tomu vnímá kvalitní sluch mnoho lidí jako běžnou záležitost. Jsou ale i lidé, pro které dobrý sluch není samozřejmostí a kteří každý den bojují s tímto omezením. Na 26. září připadá Mezinárodní den neslyšících, kdy si právě toto zdravotní omezení připomínáme.

S vadou sluchu se lidé často narodí nebo je postihne v průběhu života po vážném úrazu nebo po onemocnění, jako je například zánět středního ucha. Děti s poruchou sluchu mají zhoršené vnímání a mnohdy mluví hůře než jejich vrstevníci. Sluch se často také zhoršuje s přibývajícím věkem.

Lidé v pokročilém věku se špatným sluchovým vnímáním se raději straní ostatních lidí a uzavírají se sami do sebe. Těmto lidem pomáhají ušní naslouchátka, která se stala jejich nepostradatelným pomocníkem v každodenních situacích. Naslouchátko má malý mikrofon, který přijímá zvuky z okolí, ty jsou potom zesíleny a vysílány do ucha uživatele.

Ušními sluchadly se zabývá společnost Reja, která pomáhá lidem přestat se touto vadou trápit a žít naplno. V jejich nabídce najdete sluchadla Phonak s flexibilními tvary i moderním designem pro dospělé i kvalitní poslechová řešení pro děti v každém věku. Jsou navržená pro téměř všechny ztráty sluchu i komunikační potřeby. Ke sluchadlům lze objednat také doplňky, jako je mikrofon, který si člověk může připnout na oblečení a zlepšit si tak kvalitu zvuku při konverzaci v hlučném prostředí.

Reja naslouchatka

Patříte-li mezi členy Klubu pevného zdraví, společnost Reja vám nabízí slevu 26 % na mikrofon Phonak PartnerMicTM a slevu 10 % na vybrané čisticí prostředky, které lze uplatnit na pobočkách.

Dobrý sluch přispívá ke spokojenému životu i rodinné pohodě. Pomozte tak sobě i svým blízkým.

Fitshaker

Nejlepší cvičení na břicho

Zeptejte se někoho, se kterou partií svého těla je nejméně spokojený, a pravděpodobně ukáže na břicho. Na co se zaměřit, pokud to svoje chceme zbavit zbytečného tuku, poradí odborníci ze společnosti Fitshaker. Nejlepší cvičení na