Návštěva domova české kosmetiky

Nedávno jsme měli možnost navštívit kouzelné místo, kde se vyrábí více než 200 druhů kosmetických přípravků na bázi přírodních látek pro domácí i profesionální péči. Jedná se o českou značku, rodinný podnik se srdcem... ano, odhadujete správně, jedná se o RYOR. Zveme i vás na návštěvu tam, kde vzniká oblíbená voňavá kosmetika.

Společnost RYOR vznikla roku 1991, z původních dvou pracovnic má podnik dnes kolem 80 zaměstnanců. Vše začalo díky odvážné a silné ženě Evě Štěpánkové, díky níž je tato značka tak výjimečná. Eva Štěpánková vystudovala Vysokou školu chemicko-technologickou v Praze. První čtyři roky po škole pracovala v různých oborech s chemickým zaměřením, v roce 1971 nastoupila do Ústavu lékařské kosmetiky, kde se začala více specializovat na výrobu a vývoj kosmetiky. Po 17 letech odešla na mateřskou dovolenou a v roce 1991, po ukončení mateřské dovolené, založila firmu ve svém rodinném domku. Firma se nejdříve zaměřovala na výrobu profesionální kosmetiky, ale neuplynulo mnoho času a RYOR začal vyrábět produkty i pro maloobchodní síť. Nyní se firma soustřeďuje právě na prodej produktů pro maloobchodní síť a neustále se snaží vymýšlet nové výrobky.

Navštívit hlavní provozovnu RYORu v Kyšicích u Prahy pro nás byl opravdu úchvatný zážitek plný nových informací. Z usměvavých tváří zaměstnanců je poznat, že svoji práci dělají s láskou. Nás čekala prohlídka celé provozovny. Začali jsme ve skladu, kde jsme měli možnost prohlédnout si každou surovinu zvlášť. Například jsme tu mohly vidět, jak vypadá koenzym Q10, který je výrazně oranžový. Proto pokud si, dámy, budete někdy kupovat krém s koenzymem Q10, zkoumejte jeho barvu, aby byl lehce oranžový. Tak poznáte, že je v něm vysoké množství této účinné látky.

Ze skladu jsme přešli do části provozu, kde se všechna zázračná kosmetika míchá a doslova vaří. Je to několikahodinový proces, který musí být pečlivě kontrolovaný, aby vše bylo podle receptur ve správném množství i teplotě zkombinováno. Samozřejmě jako další jsou na řadě testy výrobků, zda byl celý proces výroby úspěšný a bez závad, aby klientům přišlo zboží v nejvyšší kvalitě. Následně se kosmetika na lince plní do obalů a balí. I když některé procesy probíhají automatizovanou formou, stále je tu podíl ruční práce a péče, například při lepení etiket na výrobky. Přesnost a zručnost žen, které tuto část výroby mají na starosti, si zaslouží obdiv.

Posledním místem prohlídky byla laboratoř, magické místo, kde se vymýšlí nejnovější zázraky kosmetiky RYOR. Mohli jsme si prohlédnout všechny produkty, které RYOR nabízí, a vyzkoušet si je doslova na vlastní kůži.

Jak už můžete očekávat, domů jsme neodcházeli s prázdnýma rukama a samozřejmě jsme si některé výrobky v podnikové prodejně zakoupili.

Členové Klubu pevného zdraví mají 15% slevu na přírodní kosmetiku RYOR. Tudíž neváhejte, využijte této skvělé slevy a nakupte například dárky na blížící se Vánoce.

Darya Chopovská

Sklad

Ruční lepení etiket

Laboratoř

Na fotografii je zakladatelka paní Eva Štěpánková a její dcera Jana Štěpánková, která je nyní obchodní ředitelkou ve firmě.

Velice děkujeme společnosti RYOR za možnost podívat se na tak unikátní místo se skvělým personálem a kouzelnými výrobky.

zena_

Cestujeme s KPZ

LIBERECKÝ KRAJ Ještě nemáte žádný plán na podzimní víkend? My tu pro vás jeden tip máme. Je to cesta do Libereckého kraje. Jeho nejznámější dominantou, kterou si asi většina z nás při zmínce o tomto kraji

cyklistika_