Vliv ústního zdraví na celkový zdravotní stav organismu

Philips Sonicare je odborníky nejvíce doporučovanou značkou elektrických zubních kartáčků v ČR. A my jsme velice rádi, že je partnerem Klubu pevného zdraví. Rádi bychom vám dnes přiblížili, další informace o elektrickém kartáčku. Pokud se rozhodnete pro koupi sonického elektrického kartáčku, s Klubem pevného zdraví máte 15 % slevu.

Vliv ústního zdraví na celkový zdravotní stav organismu vás může zaskočit

Zdravě vypadající zuby hrají silnou sociální roli. Stojí za nimi kvalitní péče!

Neodstraněný zubní plak způsobuje v ústech řadu onemocnění, jako například mnohdy komplikované zubní kazy, záněty dásní až po parodontózu či dokonce ztrátu zubu.

Víte, že tato onemocnění nejsou dědičná a nejsou pouze ohraničeným problémem v dutině ústní? Zánět totiž koluje celým tělem a může udeřit tam, kde byste to nečekali. Představuje rizikový faktor pro pacienty s kardiovaskulárními problémy. Zvyšuje nebezpečí např. infarktu myokardu, stejně tak nebezpečí mozkové mrtvice! Bakterie ze zaníceného místa v chrupu doputují například k srdeční chlopni, kde můžou způsobit její zánět. Lidé trpící cukrovkou by měli úzkostně dbát na pravidelné preventivní návštěvy u svého zubního lékaře, stejně tak jako u dentální hygienistky. Domácí ústní hygieně by měli věnovat zvýšenou pozornost. Se zanedbaným chrupem se pojí i komplikace během těhotenství, kde zapříčiní například předčasný porod spojený s nízkou porodní váhou dítěte.

Předcházet zubním problémům můžete kombinací výběru vhodných dentálních pomůcek, správné techniky čištění a hlavně pravidelnost v péči nejen o zuby, ale i mezizubní prostory a dásně.

Stále větší oblibě se těší moderní elektrické sonické kartáčky. První kartáček řady Philips Sonicare byl vyvinut na základě požadavků Americké parodontologické akademie tak, aby dokázal perfektně odstranit plak, a přitom šetrně masíroval a zpevnil dásně.

Sonické zubní kartáčky Philips Sonicare fungují na principu vysokofrekvenčního stíravého pohybu, kdy vysokou frekvencí rozruší a setřou zubní plak podél linie dásní. Vykonají až 31 000 stěrů za minutu a díky dynamické vlně pročistí těžko přístupná místa dásňového žlábku a mezizubních prostor. Na sonické kartáčky byste neměli při používání vyvíjet velký tlak. Model ProtectiveClean White vám případný nadměrný tlak ohlídá tlakovým senzorem. Disponuje dvěma režimy: Clean a White pro lepší odstranění pigmentací.

Děkujeme společnosti Philips za poskytnutí podkladů pro článek.

zena_

Návštěva domova české kosmetiky

Nedávno jsme měli možnost navštívit kouzelné místo, kde se vyrábí více než 200 druhů kosmetických přípravků na bázi přírodních látek pro domácí i profesionální péči. Jedná se o českou značku,

zena_