Nepodceňujte vyšetření zraku, můžete předejít zdravotním problémům

Namáhané oči, přibývající věk nebo nesprávné dioptrické brýle‚ to vše může vést k problémům s očima. Je důležité nepodceňovat ani sebemenší příznaky, které vám vaše oči vysílají. Neignorujte problémy s očima a navštivte očního lékaře nebo optometristu v optice, který vám pomůže zachytit problém již od počátku a možná se vyhnete nepříjemným zdravotním komplikacím. Vyšetření zraku odhalí všechny obtíže, které vás mohou trápit.

Právě teď je nejlepší čas nechat si prověřit zrak, protože ve spolupráci s FOKUS optik mohou všichni členové Klubu pevného zdraví VZP až do konce října absolvovat vyšetření ZDARMA. Pro vyšší komfort si můžete vyšetření zraku rezervovat online a vybrat si místo a čas, které vám nejlépe vyhovují, v jakékoli optice FOKUS v České republice.

Tady je 5 nejčastějších varovných příznaků, které byste neměli ignorovat. Vaše tělo vám po celý život dává signály, že s ním není něco v pořádku. A vaše oči dělají totéž:

1. Rozmazané vidění

To, že vidíte rozmazaně, naznačuje problém. Diagnostika závisí na tom, zda vidíte rozmazané předměty v dálce. V tom případě se jedná pravděpodobně o krátkozrakost. Pokud vidíte rozmazaně nablízko, tehdy to může být dalekozrakost. Rozmazané vidění může doprovázet bolest hlavy či únava očí.

2. Problém s rozpoznáváním barev

Dalším důvodem, proč navštívit očního lékaře, je snížená schopnost rozpoznávat barevné odstíny nebo intenzitu barev. Může se u vás totiž vyskytovat částečná barvoslepost.

3. Červené a podrážděné oči

Pálení a řezání v očích je nepříjemná záležitost a je třeba ji nepodceňovat. V případě, že máte problém se zarudlýma očima a nepříjemným pocitem v nich, neignorujte to, může se jednat o infekci. Mnozí si řeknou, že jsou jen unavení z dlouhého sezení před obrazovkou, avšak zanedbání zánětu či infekce může vést k trvalým následkům.

FOKUS optik

4. Dvojité vidění

Další signál, který se vám v první chvíli může zdát i vtipný nebo banální, je zdvojené vidění. Situace, kde vidíte určité objekty dvojmo, by se určitě neměla podceňovat. I v tomto případě určitě zvažte vyšetření zraku. Díky včasnému lékařskému vyšetření můžete odhalit problém v jeho počátku a včasně zareagovat.

5. Věk

Bohužel s přibývajícím věkem přicházejí zdravotní problémy častěji. Celkově byste měli dbát na pravidelnost preventivních prohlídek. A stejně tak byste neměli zanedbávat návštěvu očního lékaře.

Pro oči není nic horšího, než jsou-li enormně namáhány. Přestože sami nepozorujete žádné změny, mohl u vás nastat posun k horšímu. Oko se z plných sil snaží pokrýt vidění tak jako dříve. Vyšetření u očního lékaře či optometristy odhalí i malé změny a poruchy.

Nepodceňujte preventivní lékařské kontroly. Je lepší nechat se vyšetřit a odejít s dobrým pocitem, že jste v pořádku. Členové Klubu pevného zdraví VZP navíc mohou v optikách FOKUS uplatnit slevu 35 % na kompletní dioptrické brýle.

Autor článku: FOKUS optik

Fitshaker

Nejlepší cvičení na břicho

Zeptejte se někoho, se kterou partií svého těla je nejméně spokojený, a pravděpodobně ukáže na břicho. Na co se zaměřit, pokud to svoje chceme zbavit zbytečného tuku, poradí odborníci ze společnosti Fitshaker. Nejlepší cvičení na