Víte, co všechno dýcháte?

Ve vzduchu se vyskytuje spousta škodlivých látek s neblahým vlivem na naše zdraví. Mezi částice, které jsou v dnešní době pro člověka nejškodlivější, patří prach, pyly, látky vydávající nepříjemné pachy, oxidy dusíku a smog. Existuje však několik možností, jak se proti nim bránit nejen venku, ale i ve vaší domácnosti.

Znečištěný vzduch a naše zdraví

Vzduch kolem nás se skládá ze zhruba 78 % dusíku, 21 % kyslíku, 1 % ostatních plynů a jiných pevných a kapalných částic. Nachází se v něm tedy různé plyny a páry, které mají neblahý vliv na naše zdraví. Navíc se v posledních letech ovzduší zhoršuje a rapidně se zvedá počet alergií, a to převážně u dětí. Preventivní opatření ale jejich nástup dokážou oddálit nebo jejich propuknutí i zcela zabránit.

Venku můžete vdechování škodlivých látek zamezit správnou ochranou úst a nosu, jakou jsou nákrčníky nebo prodyšné respirátory. V domácnosti je pak důležité odstranit nebo se úplně vyhnout tabákovému kouři, chlupům z domácích mazlíčků, roztočům, pylům, sporám plísní a dalším látkám vyvolávajícím alergické reakce.

alergie

Umělé dýchání bez infekce

Dostali jste se někdy do situace, kdy jste museli znenadání poskytnout první pomoc, ať už blízkému člověku nebo někomu cizímu? A věděli jste o tom, že i při dýchání z úst do úst na sebe můžete přenést různé infekce? A nejen na sebe. Infekci si s člověkem, kterému poskytujete první pomoc, můžete předat vzájemně.

S pomocí správné ochrany dýchacího ústrojí se ale můžete chránit i před takovým nezdravým přenosem. Například nanovlákenný respirátor řady VK RespiRaptor od značky RESPILON® je natolik prodyšný, že přes něj poskytnete plnohodnotné dýchání z úst do úst. Součástí vnitřní a vnější vrstvy respirátoru je i aktivní měď, která zamezuje přenosu infekce.

Čistý vzduch i v domácnosti

Znečištěný vzduch se do vaší domácnosti nebo kanceláře může dostat nejen okny a dveřmi, ale třeba i na vašem oblečení. Také v uzavřených prostorách se ale před ním můžete chránit.

S filtrací škodlivých částic vzduchu v domácnostech a kancelářích vám pomůže spolehlivý RESPILON® nanovlákenný filtr do klimatizace a RESPILON® nanovlákenná síť do oken a dveří, která rovnou zabrání jejich průniku. Pokud byste o zmíněné výrobky měli zájem, můžete na ně uplatit i 20% slevu Klubu pevného zdraví.

Podklady k článku dodal Tomáš Feňo ze společnosti Respilon.

alergie

adventní svícen

Připravte se s námi na Vánoce

Advent je doba očekávání a příprav na Vánoce. V neděli 27. listopadu zapálíme první svíčku na adventním věnci a pak každou neděli jednu další. Tuto tradici s adventním věncem známe jistě všichni, ale víte, proč se

RYOR čištění pleti

Jak pečovat o oční okolí?

Oční okolí je jedna z nejcitlivějších partií těla. Je nutné vybírat šetrné přípravky a šetrným způsobem je i aplikovat. Naštěstí víme jak na to. Prevence je vždy jednodušší Kůže není jen

Jelínek postel zdravé prostředí doma

5 tipů, jak si doma vytvořit zdravé a příjemné prostředí

Loňskou zimu jsme strávili kvůli pandemii Covid-19 převážně doma. Zavřely se dveře mnoha obchodů, restaurací a ustaly kulturní akce. Kdo mohl, pracoval na home office nebo měl volno. O to víc jsme si uvědomili, jak je důležité vytvořit si domácí pohodu. Rozloučili jsme se s