Zlepšete svůj životní styl

Ve spolupráci s partnerem Klubu pevného zdraví Chci jíst lépe jsme pro vás připravili malé tipy stravovacího režimu, které by mohly prospěšně ovlivnit váš životní styl, abyste se v novém roce cítili lépe. A pokud zamýšlíte svůj životní styl změnit ještě více, můžete vyzkoušet od Chci jist lépe ON-LINE NUTRIČNÍ PROGRAM, který bude nastavený na míru pro vás!

S Klubem pevného zdraví máte navíc na tyto nutriční programy slevu až 23 %.

Jak upravit jídelníček na zimu?

V zimě je tělo v útlumu, vyhovuje mu více odpočinku, aby mohlo lépe načerpat sílu a přirozeně regenerovat. Nepřetěžujte se proto, choďte brzo spát a ve stravě se zaměřte na potraviny, které zahřívají, dodávají tělu vitalitu a pomáhají dobré mysli. Je čas i na těžší, ale výživná jídla jako je zvěřina, tučné ryby, houbové pokrmy, dlouho vařené vývary z masa nebo zeleniny a zahuštěné polévky. Zařaďte také dostatek zdravých příloh neobilného typu, jako je pohanka, quinoa, slzovka, jáhly nebo batáty. Konzumujte hojně domácí kysané zelí. Nebojte se zahřívacího koření jako na podzim a přidejte kurkumu. Nezapomeňte ani na cibuli či česnek. Spolehlivě vás zahřeje čaj ze zázvoru ochucený medem. Pro dobrý spánek pijte čaj z chmele a meduňky, z depresí při nedostatku sluníčka vám pomůže třezalka. A samozřejmě ani v tomto období nevynechávejte každodenní pohyb.

Jak začít se změnou svého životního stylu? Vyberte si jeden den v týdnu, kdy vyzkoušíte něco nového. Například:

Vyberte si den, kdy vynecháte veškeré sladkosti. Žádná čokoláda, zákusek nebo něco doslazovaného. Bylo to náročné?

Vyberte si den, kdy k obvyklým třem jídlům přidáte dvě svačinky. Dopolední a odpolední. Ideální rozestupy mezi jednotlivými jídly jsou dvě až tři hodiny. Zde jsou některé tipy na zdravé svačinky:

1. Kefírové mléko a hrst kešu ořechů
  2. Banán a hrst vlašských ořechů
  3. Jablko a hruška
  4. Žitný chléb, 90 a víceprocentní šunka, rajče
  5. Proteinová tyčinka apod.

Měli jste více energie? Co večerní chuť na sladké?

Vyberte si den, kdy budete pít jen vodu nebo neslazený bylinkový čaj. Tedy žádná káva, černý čaj, limonády nebo alkohol. Doporučuje se vypít zhruba 1 litr na 30 kg vaší hmotnosti. Při sportu a v horku o trochu více. Cítili jste více energie přes den?

Vyberte si den, kdy zdravě a hlavně beze spěchu posnídáte. Tipy na zdravé snídaně:

1. Dvě vařená bio vejce, žitný chléb a paprika
  2. Cottage sýr s rajčetem a celozrnným chlebem
  3. Bílý jogurt, neslazené müsli, polovina banánu a hrst mandlí.

Měli jste po snídani více energie? Užili jste si poklidnou snídani?

Vyberte si den, kdy budete držet půst. Tedy po celý den žádné jídlo a k pití jen čistá voda. Zvládli jste to? Jaké jste měli pocity?

Vyberte si den, kdy ochutnáte kvalitní zelený čaj. Pomáhá spalovat tuky, zlepšuje náladu a koncentraci. Doporučujeme sypaný japonský čaj, například Senchu. Chutnal vám? Zpříjemnilo vám jeho pití den?

Velikonoce

Přejeme Vám krásné Velikonoce

Velikonoce, jedny z nejvýznamnějších křesťanských svátků, jsou časem radosti, naděje a obnovy. Pro mnoho lidí po celém světě znamenají Velikonoce více než barvení vajíček, pečení beránků, mazanců a pletení pomlázky. Jsou to dny