Připravte se s námi na Vánoce

Advent je doba očekávání a příprav na Vánoce. V neděli 27. listopadu zapálíme první svíčku na adventním věnci a pak každou neděli jednu další. Tuto tradici s adventním věncem známe jistě všichni, ale víte, proč se každou adventní neděli tyto svíčky zapalují a co vlastně znamenají? Jak by správný adventní věnec měl vypadat?

Nejdříve si připomeňme, jakou barvu by vlastně adventní věnec měl mít, proč a kolik svíček by na něm mělo být. Standardně by měl mít fialovou barvu, ta totiž symbolizuje důstojnost a pokání. Svíčky na adventním věnci jsou čtyři a zapalují se vždy proti směru hodinových ručiček. Na některých věncích ale můžeme najít těchto svíček pět.

Význam adventních svíček

Co vlastně tyto svíčky symbolizují a proč někdo zapaluje pět svíček? Jak jsme již uvedli, první svíčka se zapaluje první adventní neděli, která letos připadá na 27. listopad, což je neděle železná. Tato svíčka symbolizuje naději. Bronzová adventní neděle připadá na 4. prosinec. V tento den zapálíme druhou svíčku, která je symbolem míru. Dne 11. prosince bude stříbrná neděle a třetí zapálená svíčka bude symbolem přátelství. Správně by měla mít růžovou barvu. Svíčku, která symbolizuje lásku, zapalujeme na zlatou neděli, která letos připadá na 18. prosinec. A co pátá svíčka? Zapaluje se na Štědrý den a je zasvěcena Kristu.

adventní svícen

Vánoční dekorace a cukroví

Součástí vánoční výzdoby jsou také vánoční svícny, betlém, dekorativní světélka nebo oblíbené voňavé svíčky, které najdete v obchodech i na e-shopu společnosti Albi. Kromě vánočních svíček zde můžete nakoupit také vánoční přání nebo ozdoby na stromeček a na vše zároveň uplatnit slevu 15 % pro členy Klubu pevného zdraví.

vánoční cukroví

Máme-li hotovu výzdobu, začínáme během adventu také s pečením vánočního cukroví. Oblíbenými druhy jsou ve většině domácností vanilkové rohlíčky, linecké cukroví s rybízovým džemem, vosí hnízda, kokosky, rumové kuličky a další. Pokud letos přemýšlíte, jak připravit zdravější verzi tohoto skvělého cukroví, inspirujte se širokou nabídkou receptů u společnosti STOB. Najdete zde také kurzy zdravého hubnutí, semináře ke zdravé výživě a mnoho dalšího. Klienti klubu mohou na tyto kurzy a semináře, včetně pomůcek na hubnutí, využít slevu 10 %.

Ačkoliv byl advent původně dobou klidu a rozjímání, dnes nám tímto časem začíná spíš shon s pečením cukroví a nakupováním dárků.

A právě skvělé tipy na vánoční dárky a jak při jejich nákupech ušetřit se dozvíte v příštím článku.

Fitshaker

Nejlepší cvičení na břicho

Zeptejte se někoho, se kterou partií svého těla je nejméně spokojený, a pravděpodobně ukáže na břicho. Na co se zaměřit, pokud to svoje chceme zbavit zbytečného tuku, poradí odborníci ze společnosti Fitshaker. Nejlepší cvičení na