Podporujeme vaši dobrovolnou pomoc nemocným

Vážíme si lidí, kteří svůj volný čas věnují pacientům pobývajícím v nemocnicích. Bez jakéhokoli nároku na honorář pomáhají tito dobrovolníci zlepšovat atmosféru nemocničního prostředí a zpestřují nemocným dobu strávenou na lůžku společným čtením, vycházkami nebo třeba hraním společenských her.

VZP ČR proto letos přišla s absolutní novinkou ve speciálních očkovacích programech. Dobrovolníky působící ve zdravotnických zařízeních odměňuje příspěvkem až 1 600 Kč na očkování proti žloutence.

• Dobrovolníci ve věku od 15 let získají příspěvek na vakcínu proti hepatitidě A.
  • Dobrovolníci od 18 let mohou příspěvek čerpat na vakcínu proti hepatitidě A i B.

S 3letou dcerkou jsem strávila v nemocnici celý měsíc. Dny se nekonečně vlekly, ale nemocniční klauni nás obě dokázali spolehlivě rozesmát. Díky dobrovolníkům čas utíkal příjemněji.  Jana, 35, maminka na mateřské dovolené

Dobrovolníka v nemocnici dělám už 2. rokem. Pro pacienty pravidelně připravuji hudební kroužek, na kterém si společně zpíváme jejich oblíbené písně. Těší mě, když si vesele pobrukují a alespoň na chvíli zapomenou na svůj zdravotní stav.  Tato činnost mě naplňuje a rád bych v ní pokračoval. Příspěvek od VZP mě proto mile potěšil a rád jej využiji. Michal, 26 let, dobrovolník v FN

Příspěvek je určen pojištěncům VZP, kteří jsou zároveň členy Klubu pevného zdraví. Pokud ještě nejste jeho členy, není nic jednoduššího než se přihlásit on-line ZDE.

Více o programu a jeho podmínkách se dozvíte na stránkách Klubu pevného zdraví, kde naleznete i přehlednou tabulku a graf čerpání.

Popis: https://www.klubpevnehozdravi.cz/obrazky/1455802835-ministerstvo-zcr.png

Speciální očkovací program je realizován na podporu dobrovolnictví ve zdravotnictví pod záštitou Ministerstva zdravotnictví ČR.

zena_

Návštěva domova české kosmetiky

Nedávno jsme měli možnost navštívit kouzelné místo, kde se vyrábí více než 200 druhů kosmetických přípravků na bázi přírodních látek pro domácí i profesionální péči. Jedná se o českou značku,

zena_